У Росії прийняли чергове кричуще рішення проти України щодо окупованого Криму. На цей раз команда російського президента Володимира Путіна вирішила поскаржитися на офіційний Київ генсеку Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, яка приїжджала в Москву на переговори з російською владою. За підсумками зустрічі голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що звернув увагу на плачевну ситуацію з водою в Криму генсека РЄ. Він сподівається, що Рада Європи стурбується цією проблемою і змусить владу України відновити поставки води на окупований півострів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.
"Я думаю, що Рада Європи на рівні його виконавчої влади, комітету міністрів, на рівні генерального секретаря після повернення її з Москви турбуватиметься щодо цієї найважливішої і дійсно актуальної проблеми, яку треба негайно вирішувати. Рада Європи має висловитися з цієї дуже і дуже чутливої ситуації" , - заявив Слуцький.
Він назвав ситуацію з водою в Криму "плачевною", так як людям вже виділяють воду по годинах. При цьому у Путіна вважають, що відповідальність за це несе українська влада.
"Коли ми говоримо про Раду Європи як о вливовій організації з прав людини на європейському континенті, незрозуміло, чому ми продовжуємо, хоча Крим давно вже на політичній карті світу російський, говорити про анексію і тому подібні вигадки, але при цьому абсолютно ігноруючи на Страсбурзькому майданчику ситуацію з водопостачанням, що є грубим порушенням прав кожної людини і в цілому населення Криму", - підкреслив Слуцький.
Тим часом спікер Кремля Дмитро Пєсков виступив з гучною заявою і запевнив, що Росія здатна забезпечити Крим водою без допомоги офіційного Києва.
"Росія - це потужна країна, вона здатна забезпечити Крим водою без України, яка перекрила кран, що і буде зроблено. Щоб потім не залежати від цього самого крана", - самовпевнено заявив Пєсков.
Нагадаємо, 85% потреб півострова в прісній воді завжди забезпечувала материкова Україна через Північно-Кримський канал. Після анексії Криму в 2014 році Україна водопостачання припинила. Влітку 2020 року ситуація з водою стала погіршуватися через посуху. Станом на початок літа рівень наповнення водосховищ природного стоку Криму виявився більш ніж в два рази нижче, ніж до літа минулого року. В результаті окупанти знизили подачу питної води населенню - в Криму вже з початку вересня діє жорсткий графік подачі води в квартири і будинки, хоча ще зовсім недавно російське "керівництво" українського Криму запевняло в тому, що проблем з водою на півострові немає.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Лавров звинуватив Україну в порушенні і європейських, і універсальних конвенцій, через введену "водну блокаду" в окупованому Криму.