Українська влада реально оцінює проблеми з дистанційним навчанням школярів, особливо учнів початкових класів. Однак не виключає, що після осінніх канікул, в листопаді, школярі можуть перейти на онлайн і змішане навчання в разі погіршення епідемічної ситуації в Україні. При цьому глава парламентського комітету з питань науки і освіти Сергій Бабак запевнив українців, що навіть при найгіршому сценарії розвитку пандемії коронавіруса в Україні дитячі сади і початкову школу з листопада не закриватимуть, так як учні 1-4 класів не можуть навчатися вдома без допомоги вчителя. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на РБК-Україна.
"Навіть при найгіршому сценарії дитячі сади і початкову школу з листопада закривати не будуть. Це те, про що ми домовилися і узгодили з МОН та МОЗ. Тому що діти не можуть займатися дистанційно - у них ще немає самосвідомості такого рівня, щоб вони могли самоорганізуватися. Ці дві ланки повинні працювати", - роз'яснив глава комітету по освіті.
Бабак додав, що якщо епідситуація дозволятиме, то за парти повернуться всі школярі, в тому числі учні 5-11-х класів. Але не виключено, що їх доведеться тимчасово перевести на дистанційне навчання. Парламентарій уточнив, що перехід буде проходити на рівні рекомендацій від уряду, але остаточне рішення в цьому питанні буде приймати місцева влада.
"Тому такого "хаосу", який був з навчанням навесні, чекати не варто. Тим більше, навряд чи центральна або місцева влада, розуміючи батьківський гнів, вирішиться ввести тривалий "локдаун" для маленьких учнів", - підсумував нардеп.
Нагадаємо, що через погіршення епідситуації в країні було вирішено почати осінні канікули в школах на тиждень раніше - з 15 по 30 жовтня. Рішення з цього питання приймала місцева влада, тому в одних регіонах школи пішли на канікули з 19 жовтня, в інших підуть з 21 числа, а в деяких школярі продовжують вчитися. Причиною введення канікул в школах є також і місцеві вибори 25 жовтня. Влада вирішила не ризикувати і відправити дітей відпочивати, поки будуть працювати виборчі дільниці в установах освіти.
Як відомо, в Україні вже продовжили адаптивний карантин до 31 грудня 2020 року, але діє він тепер за новими правилами. Вони в першу чергу стосуються розподілу регіонів на карантинні зони. Відтепер в "помаранчеву" зону з посиленими обмеженнями ризикують потрапити ті міста та області, в яких протягом п'яти днів поспіль зайнято від 50 до 70% лікарняних ліжок і / або проводиться менше 48 тестів на 100 тисяч населення. При цьому в "червону" зону будуть включати регіони, в яких захворюваність протягом 14 днів становить понад 320 випадків на 100 тисяч населення. До цього показник захворюваності розраховувався динамічно - карантин червоною карантинної зони вводився тільки в тих населених пунктах, де в п'ять разів був перевищений середній показник захворюваності по країні.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 19 жовтня в Україні зафіксували 4766 нових випадків зараження коронавірусом. Загальна кількість хворих COVID-19 налічує вже 303 638 чоловік, з них 5673 пацієнтів померли через ускладнення, спровокованих коронавірусною хворобою. Напередодні в Івано-Франківській області від ускладнень, викликаних COVID-19, померла дитина 8 років. Хлопчик був госпіталізований 15 жовтня в тяжкому стані з пневмонією, перебував на апараті ШВЛ.