Вакцинація в Україні стартувала наступного дня після надходження першої партії вакцини проти коронавірусу COVID-19. З 24 лютого триває перший етап масової імунізації, однак його темпи відзначилися повільністю. Президент Володимир Зеленський напередодні 10 березня виступав з дорученням прискорити процеси. Вже у згаданий день голова комітету парламенту з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький звернув увагу на причини цього. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його сторінку у Facebook.
За його словами, щепленням займаються 130 медичних бригад.
“До старту кампанії вакцинації не була готова достатня кількість мобільних бригад. В деяких регіонах минулого тижня працювали 1-2 бригади. Цього тижня розгорнуто навчання додаткових бригад. Зараз є 130 бригад, до кінця цього тижня, за повідомленням МОЗ, підготують 200 бригад”, - пояснив Радуцький.
Поточні обставини дозволяють робити одній бригаді від 80 до 100 щеплень на добу, а це вже буде дорівнювати 15-20 тисячам щеплень на добу.
Також посадовець наголосив, що бригади фактично не мотивовані для активної роботи. Згідно з тарифом Національної служби здоров’я України, перше щеплення - 25 гривень, а друге 65 гривень.
“Гроші йдуть не напряму медикам, а на рахунок лікарні. А вже керівництво вирішує, скільки і кому платити, хто заслуговує на премію. З деяких регіонів надходить тривожна інформація — медикам з бригад обіцяли премії, але люди так і не розуміють, чи отримають ці кошти”, - стверджує Радуцький.
Він додав, мотивування медиків повинно бути фінансовим, особливо для учасників бригад. Вони мають чітко знати, скільки грошей можуть отримувати за кожне щеплення — тоді кількість вакцинованих осіб по всій Україні зростатиме з кожним днем.
Як повідомляв ONLINE.UA, Україна від початку пандемії коронавірусу COVID-19 пережила один жорсткий локдаун — він тривав з середини березня до другої половини травня 2020 року. Друге найсуворіше посилення карантину сталося у січні, для зменшення мобільності людей після активного святкування. Вже у вівторок, 9 березня, міністр охорони здоров’я Максим Степанов не спростував введення третього локдауну на тлі погіршення ситуації з захворюваністю.