Головною помилкою президента Росії Володимира Путіна є прагнення до приєднання все нових територій, незважаючи на відсутність необхідності в цьому.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA розповів політолог і соціолог, президент російського дослідницького центру "Політична аналітика" Михайло Тульський.
Він зазначив, що весь цивілізований світ ще років 100 тому перестав захоплювати колонії і навпаки пішов шляхом надання незалежності 100% колоній, так як переконався, що колонії не тільки не приносять прибутку, а приносять величезні витрати на їх утримання, підтримання там соціальних стандартів, хоча б нагадують центральні, нарешті, витрати на утримання їх під контролем і т.д.
"А найбільша економіка світу - США - практично не приєднувала до себе жодної території шляхом військового захоплення, а майже всі їх купувала за гроші, останні ж 150 років США перестали робити навіть це, і Пуерто-Ріко вже більше 100 років проситься до складу США (в 2012 на референдумі 61% голосували за те, щоб стати штатом США, 33% - за збереження нинішнього статусу і тільки 5% - за повну незалежність від США) - а США її не беруть, хоча в Пуерто-Ріко ВВП на душу всього в 1,8-1,9 рази нижче американського. Для порівняння: ВВП Криму на душу в 2014 був в 7,3 рази нижчий за російський (в РФ - 533 тис, в Криму - 73 тис руб), і Крим нікуди не просився, а навпаки Кремль божеволів, щоб його за всяку ціну захопити...", - розповів Тульський.
Політолог додав, що на даний момент "всьому світу очевидна істина, що чим менше у країни територія - тим краще вона живе: подивіться на список країн-лідерів в світі по ВВП на душу населення - якщо перша десятка, то це Монако, Ліхтенштейн, Люксембург , Катар, Норвегія, Макао, Бермуди, Швейцарія, Мен, Каймани, а слідом за ними йдуть ще й нормандські острова Джерсі і Гернсі. Що об'єднує практично всі ці 12 країн? Маленька територія, здебільшого - просто мікроскопічна..."
"Але керівники Росії виросли на комуністичній маячні про те, що "чим більше колоній, чим більше захоплених територій - тим більш великою державою є країна". Причому вони ще й впевнені, що "так вважають всі капіталісти всього світу" - вони це про "капіталістів" дізналися з книг Маркса і Леніна, "мислителів", а точніше брєдоносців, які ніколи ніде не працювали і ні копійки не заробили корисною суспільству працею", - резюмував Михайло Тульський.
Повний текст інтерв'ю читайте на ONLINE.UA: "У війні з Україною у Путіна є два мотиви - російський політолог".