Президент Росії Володимир Путін почав збройний конфлікт на Донбасі і анексував Крим в рамках політики "збирання" пострадянських земель.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA розповів провідний науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин РАН, екс заступник глави МЗС РФ, дипломат Георгій Кунадзе.
"Для багатьох в Росії статус держави-продовжувача СРСР виявився пов'язаний зі сприйняттям пострадянського простору як сфери її домінуючого впливу. Таким чином, вектор політики "збирання" пострадянських земель під контроль Росії і покарання "неслухняних", почав складатися вже до середини 1990-х років", - розповів дипломат.
На його думку, вже саме Володимир Путін звів політику "збирання" в ранг національної доктрини і випробував на практиці. "Результатом цього стали анексія Криму, гібридна війна в Донбасі, а до цього - відторгнення Абхазії і Південної Осетії у Грузії. Незароблене нафтогазове багатство, що несподівано звалилося на Росію, забезпечило цю політику ресурсами", - зазначає Кунадзе.
"Зрозуміло, політика США, країн Євросоюзу та самої України всі ці роки, м'яко кажучи, не була безпомилковою, що створювало для російських реконкістів додаткові можливості. Але все ж Росія прийшла до неї сама. Що стосується спецоперацій по оволодінню Кримом або по розв'язанню гібридної війни в Донбасі, то рішення про їх проведення приймалися Росією, вважаю, ситуативно", - резюмував Георгій Кунадзе.
Повний текст інтерв'ю читайте на ONLINE.UA: "Україні не варто воювати за Крим - російський дипломат про Донбас, гординю Путіна і втрати Москви".