Хвалені гіперзвукові ракети, про які раніше робив гучну заяву російський глава Володимир Путін, дають збій при вході в атмосферу, так як Росія не може знайти найважливіші компоненти вуглецевого волокна.
Про це дізналася розвідка США, яка пильно спостерігає за російськими розробками сучасної високотехнологічного зброї, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на телеканал CNBC.
Джерело американської розвідки на умовах анонімності повідомило, що гіперзвукові ракети Росії при вході в атмосферу не можуть витримати нагрівання, в результаті чого внутрішні системи дають збій. У Кремлі вирішили, що ці проблеми пов'язані з використовуваним в корпусі вуглецевим волокном.
Виробництво гіперзвукової ракети є пріоритетною програмою Москви, яку при сприятливому прогнозу планують завершити до 2020 року. Через кілька місяців, у грудні, в Росії планують провести черговий тестовий політ гіперзвукової ракети, сподіваючись, що вона досягне потрібних експлуатаційних показників.
"Очевидно, що спроби Росії розробляти високотехнологічне озброєння - це те, за чим ми уважно спостерігаємо. Однак до сих пір ми бачили більше грандіозні заяви про успіх, ніж фактичні докази", - прокоментували в розвідці США проблеми з виробництвом гіперзвукової ракети в Росії.
Там підкреслили, що Вашингтон продовжує розвивати власні оборонні можливості і підвищувати готовність своїх союзників протистояти будь-яким загрозам, які можуть створити росіяни.
Слід зазначити, що гіперзвукова ракета, якою раніше хвалився Путін, може переміщатися в п'ять разів швидше, ніж швидкість звуку, тобто долати близько однієї милі в секунду. Експерти та аналітики запевняють, що в США на даний момент немає зброї, яке може протистояти такого роду загрозам.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що нова російська ракета з ядерною установкою, якої раніше хвалився Путін, провалила всі випробування. З листопада 2017 року по лютий 2018 року його пройшла чотири випробування, всі з яких закінчилися крахом.