Міжнародний комітет Червоного хреста розробив концепцію створення п'яти нейтральних зон безпеки навколо великих інфраструктурних об'єктів на окупованому Донбасі для їх захисту.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Коммерсант".
"Система водопостачання в Донецькій і Луганській областях взаємопов'язана. Вона поставляє воду в населені пункти як підконтрольні, так і не підконтрольні українському уряду. У ході військових дій частина інфраструктури водопостачання була пошкоджена і продовжує відчувати наслідки військових дій, що ставить під загрозу постачання населення водою. Таким чином, кілька територій із життєво важливими об'єктами інфраструктури водопостачання ідеально підійшли б для створення зон безпеки", - йдеться в документі, який є в розпорядженні російських журналістів.
З п'яти інфраструктурних об'єктів, навколо яких пропонується створення нейтральних зон, два знаходяться на території, контрольованій українським урядом: це Петровський водозабір і водопровід до Луганська, що йде від нього, а також насосна станція в місті Кірово в Донецькій області та водопровід від неї до фільтрувальних станцій у Горлівці.
Два об'єкти розташовані безпосередньо на лінії зіткнення - Донецька фільтрувальна станція з водопроводом від неї в Донецьк і водопроводи між Золотим і Первомайськом у Луганській області. Нарешті, ще один об'єкт знаходиться на території так званої ДНР - це Верхнекальміуська фільтрувальна станція. В її резервуарах зберігається понад 300 тонн скрапленого хлору, і в документі міститься застереження: якщо станція отримає пошкодження, "резервуари під тиском можуть протекти і зріджений хлор відразу перетвориться в дуже велику кількість газоподібного хлору". За оцінками експертів МКЧХ, при несприятливих умовах постраждати в результаті такої аварії можуть до 400 тис. чоловік.
"Відповідно до норм міжнародного права ми пропонуємо створити зони безпеки навколо низки інфраструктурних об'єктів, від роботи яких залежить подача води майже 2 млн осіб, які проживають по обидва боки лінії розмежування", - пояснило російським ЗМІ джерело в МККК.
Межі нових зон сторонам пропонується чітко визначити, а потім позначити їх на місцевості спеціальними знаками. Ці території повинні бути демілітаризовані - на них не можуть перебувати учасники бойових дій або військова техніка.
"Слідом за підписанням угоди про розведення сил на трьох ділянках фронту і в разі його успішної реалізації кількість безпечних районів може бути поступово збільшена - аж до розведення сил по всій лінії зіткнення", - розповіло журналістам джерело в Тристоронній контактній групі.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше бойовики обстріляли Авдіївку, в результаті чого було пошкоджено газопровід.