Президент Росії Володимир Путін боїться покарання за втручання у внутрішні справи США в контексті кібератак, тому і не ввів у відповідь заходів проти Вашингтона у відповідь на висилку російських дипломатів.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на блог брата російського політика Анатолія Чубайса, філософа Ігоря Чубайса, опублікований на kasparov.ru.
«Кілька днів країна відпочиває, але навіть за новорічним столом люди питали - чому Путін не відповів на американські санкції? Відома версія, яку, з посиланням на Трампа і, нібито, з посиланням на західні ЗМІ, пропонує російська пропаганда. Вона проста - "у відмові від відповідних санкцій мудрість і геніальність російського президента", - пише Чубайс.
«Але міфологія нерідко спростовується логікою і здоровим глуздом. Нехай офіційні пропагандисти в тій же системі координат оцінять попередню кремлівську відповідь на західні санкції у формі заборони на імпорт продовольства, нехай оцінять знищення російськими тракторами і бульдозерами 9 000 тон імпортних продуктів в країні, де 21 млн громадян (плюс 4 мільйони бомжів) недоїдають? Думаю, правильна відповідь дещо інша», - продовжує Чубайс.
Читайте також: Втерся: Путін все ж не наважився на гучну відповідь США
«Ось про що інформують українські ЗМІ. Сенатори-республіканці Джон Маккейн і Ліндсі Грем, а також сенатор-демократ Еймі Клобучар після візиту в Україну вирушили до Грузії, де 1 січня заявили, що домагатимуться від Конгресу прийняття більш жорстких санкцій щодо Росії і її президента Володимира Путіна», - цитує Чубайс.
"Ми сподіваємося зробити 2017-й роком відповідальності за злочини. Пора стримати Путіна. Прийшов час для нових санкцій, які найважче вдарять як по ньому персонально, так і по енергетиці Росії і банківського сектору", - сказав в Тбілісі Грем. "Ми настійно закликаємо наших колег прийняти більш значущі і жорсткі санкції проти Росії через її хакерські напади на Сполучені Штати", - сказав Маккейн, додавши, що існують "очевидні докази" втручання саме Росії в електронні ресурси Демократичної партії США", - процитував Чубайс.
Він вважає, що відмова від відповідних санкцій з боку Путіна може бути способом уникнути покарання для Росії.
«Може бути, відмова від відповідних санкцій - це спроба зупинити ланцюг покарань, які можуть послідувати за ймовірним втручанням у внутрішні справи іншої країни?», - пише Чубайс.
Як повідомляв ONLINE.UA, представник перехідної команди обраного президента Америки Дональда Трампа Шон Спайсер розкритикував ряд введених проти Росії санкції з боку США, зокрема, висилку російських дипломатів.