Майбутні відносини між США і Росією багато в чому залежать від результатів спецоперації Кремля щодо "вербування" новообраного американського президента Дональда Трампа.
Про це розповів російський політолог, вчений і публіцист Андрій Піонтковський, передає ONLINE.UA з посиланням на kasparov.ru.
"У Росії зовнішня і внутрішня політика завжди були тісно переплетені, але ніколи ще настільки сильно як сьогодні. І в тій і в іншій сфері багато залежить від результату спецоперації Кремля, яку я б назвав "вербування Трампа", — підкреслив він.
Що стосується зовнішньої політики, то тут керівництву Росії належить визначитися з параметрами "гібридної капітуляції, які всю минулу осінь обговорювали у Вашингтоні команди "незалежних" кремлівських експертів".
Читайте також: Путіна серйозно розчарували щодо Трампа
"Вони, до речі, вели переговори на цю тему з командою Клінтон, оскільки, незважаючи на всі щирі зусилля напаскудити їй, загальний прогноз у Кремлі все ж був на її користь. Пропозицію було приблизно таке: "З Донбасу ми потихеньку уползаем, але Крим наш", – підкреслив експерт.
У той же час він додав, що "несподівана перемога Трампа внесла корективи, адже він неодноразово повторював і повторює одну й ту ж мантру: "Путін бореться з ИГИЛом, а це найстрашніша небезпека для нас, тому потрібно відкинути дрібні розбіжності начебто України і Балтії, і об'єднатися у спільній боротьбі з ісламськими радикалами".
"Ця улюблена заморочка Трампа дає Москві надію звернути гібридну капітуляцію в свого роду гібридну перемогу, і представити все, що відбувається, принаймні, російським телеглядачам, як якийсь варіант Ялти-2 – поділу світу із збереженням за Москвою зони привілейованих інтересів як мінімум на пострадянському просторі", - підкреслив Він.
За його словами, "зовнішньополітичний аспект проблеми тісно пов'язаний і з внутрішньою політикою".
"В авторитарній державі внутрішня політика — це не маніпуляційні процедури парламентських або президентських виборів, а процеси всередині вузької групи в 50-60 осіб. Називайте їх як завгодно: бригада, політбюро, кооператив "Озеро" – зазначив автор.
Він додав також, що "так чи інакше, влада диктатора зберігається лише до тих пір, поки ця група сприймають його як ефективного менеджера-пахана".
Читайте також: У Путіна вирішили похизуватися тим, як його похвалив Трамп
"І зовнішньополітичні поразки такому сприйняттю не сприяють, а те, що відбулося в Україні, де провалилися концепції "російського світу" і "Новоросії" – це фундаментальне поразку. Щоб відвернути від нього увагу, кремлівські вплуталися в сирійську авантюру, яка, у свою чергу, принесла їм клеймо військових злочинців і загрозу нового Афганістану, від якої вожді заговорюють самі себе безперервними оголошеннями про виведення військ", - перерахував політолог.
У той же час, "найстрашніше, що вони вплуталися в тисячолітню релігійну війну на боці шиїтської меншини, а після того, що наші ВКС (військово-космічні сили Росії – Ред.) здійснили в Алеппо, нам забезпечена ненависть 1,5 мільярдів сунітів".
"Так звані "обратки" вже пішли одна за одною. По мірі того, як верхівка почне це осмислювати, положення диктатора буде ставати все більш хистким. Якщо ж вдасться "завербувати" Трампа і, як результат, зняти санкції і налагодити "робочі стосунки" зі Штатами, життя диктатора (і політична та фізична) буде продовжена", — передбачив Він.
За його словами, причина дуже проста – його функція в бригаді – гарантувати ці "робочі відносини": потік інвестицій і технологій в Росію, а власних коштів кремлівської верхівки — на Захід, збереження і безпеку їх активів, завдяки яким кількох поколінь нащадків членів "бригади" зможуть вести більш ніж комфортне життя на тому ж Заході".
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше відомий американський фінансист Джордж Сорос зробив тривожний прогноз щодо Трампа і президента Росії Володимира Путіна.