Рішення президента РФ Володимира Путіна про вихід Росії з угоди із США щодо збройного плутонія абсолютно не змінить співвідношення ядерних сил у світі.
Про це заявив глава дослідницького проекту "Російські ядерні сили" і співробітник Інституту ООН з дослідження проблем роззброєння Павло Подвиг, передає ONLINE.UA з посиланням на Радио Свобода.
«З точки зору зброї це абсолютно нічого не означає. Тому що, по-перше, в тому указі, який опублікований, чітко підтверджено зобов'язання не використовувати плутоній, який був направлений в цю програму, для будь-яких військових цілей, і ситуація статус-кво поки збережеться », - підкреслив він.
Крім того, «судячи з усього, програма утилізації плутонію, яка була побудована в Росії з розрахунком на те, що ця угода буде діяти, швидше за все, залишиться в силі, і цей плутоній в результаті буде використаний в якості палива для російських швидких реакторів».
«Тобто в цьому сенсі, в сенсі наявності плутонію для військових потреб, тим більше для зброї, нічого не зміниться. Цей плутоній як був поза військового використання, так і залишиться поза військового використання », - переконаний експерт.
При цьому він додав, що заява Путіна про вихід з угоди із США мала політичний підтекст.
«Судячи з усього, ця заява мала сенс політичного жесту. І з цього боку його, напевно, і треба сприймати. Наскільки це ефективний політичний жест - тут різні думки. Я скептично налаштований щодо ефективності такого кроку. Але, тим не менш, таке рішення було прийнято », - вважає Подвиг.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше у соціальних мережах посміялись над погрозами президента РФ Володимира Путіна щодо США.