На сході Росії виникла небезпечна екологічна катастрофа - на узбережжі Качаткі зафіксований витік нафтопродуктів, які вбивають все навколо. Про проблему стало відомо напередодні, коли серфери з Камчатки поскаржилися на забруднення води в районі Халактирського пляжу. Цей пляж вважається найпопулярнішим місцем для серфінгу на Камчатці - кататися на хвилях тут можна цілий рік. Люди розповіли, що після контакту з водою у них виникає отруєння, погіршується зір і з'являється роздратування очей. Більш того, за їхніми словами, вода океану стала каламутною, брудною і придбала огидний запах. Також на берег Авачинської затоки Тихого океану стало викидати багато мертвої риби, молюсків, восьминогів, морських їжаків і нерп. Місцева влада б'є на сполох, тому що за попередніми результатами проб в воді зафіксовано перевищення нафтопродуктів в 4 рази і фенолу в 2 рази. Однак з Кремля немає ніякої реакції, а Міністерство природи Камчатського краю запевняє, що "все в порядку". Що ж відбувається біля узбережжя Камчатки, повідомляє ONLINE.UA.
На відео, яке доводить масштаби екологічної катастрофи на Камчатці, яке опублікував російський блогер Юрій Дудь, показано, що на поверхні Тихого океану дійсно розлиті нафтопродукти. У коментарі до нього зазначається, що серфери почали помічати проблему ще місяць тому, так як стали відчувати дивні неприємні симптоми після серфінгу - помутніння, сухість, біль і відчуття плівки на очах, дерло горло, набрякали і сідали зв'язки. Тоді вони подумали, що це кишкова інфекція. Але вода океану з кожним днем ставала все більш дивною, каламутною, густою. У мережі стали з'являтися фото і відео, на яких видно гори мертвих морських тварих, яких викидає на берег.
"Виходить, пройшов вже майже місяць. Ніякої реакції щодо запобігання катастрофи і порятунку ситуації не було. Ймовірно, якби відповідальні за цю подію люди були мужніми і заявили про свої промахи та почали рятувальні операції - масштаби цього можна було тримати під контролем. Але вже місяць з річки виливається отрута, що вбиває все навколо ", - йдеться у підписі до відео.
Однак російська влада, по традиції, до останнього заперечувала катастрофу, але після появи показового відео визнала, що в воді дійсно виявили перевищення вмісту нафтопродуктів і фенолу.
"Ми зафіксували поодинокі перевищення по нафтопродуктах (в 3,6 рази) і фенолу (в 2,5 рази). Це ненормальна ситуація, але в той же час, такі перевищення не могли привести до важких екологічних наслідків", - запевнив виконуючий обов'язки глави Мінприроди РФ Олексій Кумарков.
Але найцікавіше в цій ситуації те, що частина Халактирського пляжу належить російським військовим, які періодично проводять там навчання. Під час останніх навчань і виникли "перші сіптоми" забруднення океану. І поки в.о. міністра природних ресурсів Камчатського краю Олексій Кумарьков намагається довести, що нафтопродукти могли вилитися з морських судів, місцеві жителі впевнені, що причиною забруднення могли стати військові навчання Тихоокеанського флоту, військові якого вилили відходи в річку.
У Міноборони РФ категорично заперечують причетність до екологічної катастофи. Там запевняють, що не проводили військових навчань в цьому регіоні з червня 2020 року.
Важливо відзначити, що губернатор Камчатського краю закликав людей поки утриматися від контакту з водою в районі Халактирського пляжу. Російський "Грінпіс" назвав подію на Камчатці екологічною катастрофою - організація звернулася в Росприроднагляд, Росспоживнагляд, Міноборони і Генпрокуратуру з вимогою негайного розслідування причин забруднення океану і усунення наслідків.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Росія в червні 2020 року зіткнулася з екологічною катастрофою. У Норильську стався витік десятків тонн нафтопродуктів. На усунення наслідків екологічної катастрофи піде більше десяти років, але екосистема, за оцінками експертів, вже навряд чи зможе відновитися.