З великого російського інтернет-видання РБК звільнили шеф-редактора Єлизавету Осетинську, головного редактора Романа Баданіна і головного редактора газети РБК Максима Солюса.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Медіазону.
Джерело з РБК розповіло виданню, що Осетинську і Баданіна звільнили за згодою сторін, а Солюса звільнили із займаної посади «проти його волі».
За інформацією іншого російського видання Медуза, звільнений був Солюс, а Баданін і Осетинська заявили про відставку після того, як про звільнення Солюса було оголошено в присутності співробітників редакції.
Фото: журналіст Козлов/Twitter
Пізніше цю інформацію підтвердило керівництво холдингу в офіційному прес-релізі. Генеральний директор РБК Микола Молибог заявив, що останнім часом керівництво холдингу обговорювало плани розвитку видання, проте через суперечності і неможливість прийти до єдиної думки було «вирішено розстатися».
П'ятниця, 13 травня, є останнім робочим днем Осетинської, Солюса і Баданіна.
"Про нові призначення в структурі медійних проектів РБК буде оголошено пізніше", - сказано в повідомленні.
Як пише Медуза, тимчасово виконуючим обов'язки редактора об'єднаної редакції РБК стала заступник Баданіна Ірина Малкова.
Варто зазначити, що в середині квітня поліція, ФСБ і ФНС провели обшуки і виїмку документів в головному офісі групи Михайла Прохорова "Онексім" і підконтрольних їй компаніях (але не в РБК) в зв'язку «з можливим ухилянням від податків». Пізніше представник ФСБ повідомив, що обшуки проводилися в рамках кримінальної справи щодо банку «Таврійський», санатор якого - банк МФК (47% - у Прохорова). Чому в рамках справи щодо «Таврійського» обшукували компанії, не пов'язані з фінансовим ринком, він не пояснив.
Слідом за обшуками в декількох компаніях Прохорова поліція порушила кримінальну справу про шахрайство, пов'язане з РБК. Справа заведена наприкінці квітня головним слідчим управлінням ГУ МВС по Москві «за фактом розкрадання 25% акцій" дата-центру «Байт-телеком», колишньої дочірньої компанія РБК. Нібито викрадений пакет належав в рівних частках Олександру Панову і Ярославу Корецькому (решту акцій контролював РБК). У вересні 2014 року холдинг продав акції «Байт-телеком». Панов вважає цей продаж фіктивним, в результаті її, запевняє він, міноритарії позбулися акцій.
Раніше повідомлялося, що російські ЗМІ, в тому числі і улюблена газета президента РФ Володимира Путіна "Комсомольская правда", поширили неперевірену інформацію про нібито смерть ветерана Другої світової війни Людмили Печко, що опинилася випадково замішаною в інцидент з депутатом Наталією Королевською, яку облили зеленкою на 9 травня в Слов'янську.