США, Канада, Німеччина, Франція, Велика Британія, Україна виступили проти нової резолюції ООН по кібербезпеці. У цих країнах вважають, що нова резолюція ООН узаконить репресивні методи боротьби проти інакомислення і сприятиме запровадженню цензури в інтернеті, передає ONLINE.UA з посиланням на DW.
Критики нової резолюції ООН впевнені, що документ являє загрозу свободі висловлювань в інтернеті. У представництві США при ООН, зокрема, заявили, що прийнята резолюція може "підірвати міжнародне співробітництво з метою боротьби проти кіберзлочинності за часів, коли необхідно зміцнення координації".
У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch підкреслили, що авторами резолюції виступили країни, уряди яких вдаються до репресивних методів боротьби проти інакомислення. Там переконані, що даний документ дозволить країнам відключати інтернет і цензуру під легальним прикриттям, і при цьому створить можливість для криміналізації свободи слова.
Нагадаємо, резолюція Генеральної Асамблеї ООН по боротьбі з кіберзлочинністю була прийнята 28 грудня. За неї проголосували представники 79 країн, 60 виступили проти, ще 33 країни - утрималися. Авторами документа стали 47 країн, серед яких Росія, Білорусь, Казахстан, Азербайджан, Таджикистан, Вірменія і Китай. Він передбачає створення міжнародного комітету для розробки міжнародної конвенції з протидії використання інформаційно-комунікаційних технологій в злочинних цілях. Цей комітет повинен провести організаційну сесію в серпні 2020 року в Нью-Йорку для узгодження плану своєї роботи.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в РНБО назвали головну загрозу національній безпеці України. За прогнозом Данилова, скоро найпотужнішим у світі стане кіберзброя.