У деяких країнах світу використання антикоронавірусної вакцини від розробника AstraZeneca та Оксфордського університету досі, станом на другу половину березня, викликає питання. Утім, останні клінічні випробування у Сполучених Штатах продемонстрували надзвичайну ефективність препарату у важких випадках COVID-19 та значну в інших ситуаціях. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційне представництво компанії.
За оприлюдненими даними, ефективність боротьби вакцини проти коронавірусу з симптомами оцінили у 79% за підсумками дослідження.
“Третя фаза дослідження, проведеного компанією AstraZeneca в США, продемонструвала статистично значущу ефективність вакцини - 79% - при профілактиці симптоматичного COVID-19 і 100% ефективність при профілактиці важкого захворювання і госпіталізації”, - говориться у поясненні.
Учасниками дослідження стали 32 449 осіб, препарат показав однакову ефективність серед різних вікових категорій. Учасники віком від 65 років отримали ефективний опір інфекції понад 80%.
“Ці результати доповнюють обсяг доказів, що збільшується, щодо гарної перебігу цієї вакцини та її високої ефективності проти коронавірусу COVID-19 будь-якого ступеню важкості чи в усіх вікових групах. Ми впевнені, що вакцина гратиме важливу роль у захисті мільйонів людей по всьому світу від смертельного вірусу”, - цитує пресслужба Мене Пангалоса, виконавчого віцепрезидента компанії.
Нагадаємо, з початком масової вакцинації у різних країнах звернули увагу на випадки виникнення тромбів у людей, які до того отримували вакцину AstraZeneca. Крани Скандинавії та Фінляндії, наприклад, поки що не відновили щеплення цим препаратом після короткочасної “паузи” в Євросоюзі, хоча інші держави це зробили.
Як повідомляв ONLINE.UA, після чуток про намір Євросоюзу закупити російську вакцину Супутник V, єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, який очолює групу виконавчої влади ЄС з питань вакцинації, вирішив озвучити чітку позицію Брюсселя з цього питання. Він заявив, що ЄС абсолютна не потрібна російська вакцина. На заяву Бретона вже різко відреагували розробники Sputnik V.