Кілька днів тому десятки великих компаній відмовилися від участі в будівництві і запуску російського газопроводу "Північний потік-2", по якому команда президента РФ Володимира Путіна планує поставляти газ в Європу в обхід України. Таке рішення вони прийняли через загрозу санкцій США. 27 лютого стало відомо, що Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) проводить розслідування відносно постачальника нафтосервісних послуг Baker Hughes. Ця компанія припинила роботу з російським газопроводом "Північний потік-2", щоб уникнути санкцій, але за результатами розгляду діяльності все одно може понести санкційне покарання. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Reuters.
У компанії розповіли, що розслідування почалося ще в грудні, проте стало відомо про нього лише зараз. В Baker Hughes не уточнили, яка саме діяльність стала предметом розслідування SEC. Відомо тільки, що воно стосується продажу продукції і послуг компанії всередині проєктів, які потрапили під санкції Вашингтона. В Baker Hughes підкреслили, що співпрацюють з комісією і надали їй всю необхідну документацію.
Як відомо, Baker Hughes є третьою за величиною нафтогазовою сервісною компанією в світі. Вона представлена в 90 країнах, де надає послуги з буріння, оцінці запасів, облаштування родовищ та інші Baker Hughes стала однією з десятків компаній, які відмовилися брати участь в проєкті "Північний потік-2".
Важливо додати, що недавно спікер Держдепартаменту США Нед Прайс запевняв, що в разі потреби США приймуть нові заходи проти будівництва "Північного потоку-2", хоча до цього Вашингтон розширив санкції тільки проти російського судна "Фортуна", яке будує газопровід, і його власника. Таким чином Білий дім налаштований на те, щоб заблокувати запуск скандального газопроводу, який за заявами компанії-оператора готовий приблизно на 95%. Для його завершення залишилося укласти 120 кілометрів на водах Данії, де вже йде будівництво, і близько 28 кілометрів на водах Німеччини.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Німеччині зупинили фінансування Північного потоку-2. Німецька нафтогазова компанія Wintershall Dea, яка фінансувала проєкт, відмовилась надалі здійснювати виплати через санкції США.