Уряд США має намір суттєво скоротити фінансову допомогу Україні через лінії організації USAID: мова йде про понад 60-відсоткове скорочення - з 570 мільйонів до 177 мільйонів доларів.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Українську правду", що цитує видання Foreign Policy, в розпорядженні якого опинився проект бюджетного документу на 2018 рік.
Читайте також: У США змінили ставлення до постачань зброї Україні: адреса Трампа звучать гучні звинувачення
Видання зазначає, що обіцянка президента Дональда Трампа дотримуватися політики "Америка понад усе" включає план щодо значного скорочення допомоги країнам, що розвиваються, і об’єднання USAID з Державним департаментом.
Оприлюднена у березні адміністрацією США пропозиція щодо бюджету передбачала скорочення на третину допомоги країнам, що розвиваються, проте містила замало подробиць.
Згідно з 15-сторінковим бюджетним документом Держдепартаменту, отриманим Foreign Policy, перегляд бюджету включає перенаправлення грошей з програми допомоги на розвиток у програму, яка тісно пов’язана з цілями національної безпеки.
Деякі скорочення стосуватимуться країн, які вважаються стратегічно важливими, пише видання. Наприклад, зовнішню допомогу Україні, яка направлена на заохочення політичних і економічних реформ, пропонується скоротити на 68,8%. Проект передбачає скорочення фінансування до 177 млн. 880 тис. із раніше запланованих майже 571 млн. доларів.
Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор за президентсва Джорджа Буша, коментуючи документ, заявив, що однією з головних цілей політики США в Україні протягом багатьох років було заохочувати їх рухатися в напрямку європейських інституцій.
"Це в наших інтересах,щоби вони рухалися не в бік російських інституцій", - сказав він.
Проте, видання зазначає, що Конгрес може не підтримати усі скорочення бюджету. Так, сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем впішов далі і оголосив бюджет Трампа мертвонародженим.
Як повідомляв ONLINE.UA, 7 квітня стало відомо, що у Конгресі США зареєстрували законопроект про надання Україні допомоги в забезпеченні кібербезпеки в умовах російської агресії.