Так званий британський штам коронавірусу зумів проникнути у безліч інших країн попри жорсткі карантинні обмеження, які встановив уряд Лондону. Мутація, яку вважають більш заразною та небезпечною, прорвалася, зокрема до великих країн Європи. Станом на вівторок, 16 березня, наявність кількох відповідних пацієнтів підтвердили в Україні — Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я уточнив відповідні дані. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву відомства.
“Вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я отримала фінальні результати секвенування з лабораторії на базі Клініки Шаріте. Виявлено циркуляцію “британського” штаму SARS-CoV-2 — у 4 зразках з Вінницької та у 2 зразках із Закарпатської областей. Це штами генетичної лінії B.1.1.7, мутації N501Y V1 та del HV69/70”, - заявили в ЦГЗ.
Також центр додав, експерти вірусологічної референс-лабораторії отримали результати секвенування 152 зразків з 200, які спрямували у закордонні лабораторії. Вони продемонстрували зміни del HV69/70 у Spike-protein (це так званий “шип” вірусу - ONLINE.UA) у двох пацієнтів з Львівщини та Луганщини.
“Раніше отримані результати секвенування з Клініки Шаріте виявили в Україні циркуляцію 18 мутованих штамів — генетичних ліній В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 та В2. Вони походять із країн Європи (Італія, Данія, Бельгія та ін.), Азії, Великої Британії та Австралії. Циркуляцію мутованих штамів, які мають південно-африканське (В1.351) або бразильське (В1.1.28.1) походження — не виявлено”, - зауважили в ЦГЗ.
Там нагадали, що референс-лабораторія щомісяця спрямовує пакет зразків на секвенування. Їх направляють не тільки у Берлін, а також до Лондону.
Станом на ранок 16 березня від початку епідемії в Україні в цілому підтвердили 1 477 190 діагнозів коронавірусу. До летальних наслідків призвели 28 697 випадків.
Тим часом у світі продовжує збільшуватися кількість різноманітних мутацій.
Як повідомляв ONLINE.UA, у світі станом на березень 2021 року зареєстрували вже кілька достатньо поширених штамів коронавірусу. Найбільш активними серед них стали так звані британська, південноафриканська та бразильська мутації — їх виявили вже у багатьох країнах за межами місць походження. Напередодні з’явилася інформація щодо нового штаму, з приводу якого вже почали розслідування у Франції. Новий ймовірний різновид отримав попередню назву “бретонського”.