Ситуація з коронавірусом в Україні, як і в усьому світі, стрімко погіршується. У найближчі місяці, за прогнозом ВООЗ, кількість випадків перевищить 5000, і в грудні може досягти показників захворюваності від 7 до 9 тисяч випадків в день. Причиною тому, на думку експертів, є соціальні зв'язки українців - сім'я, робота в колективах, навчання в школах, відвідування масових заходів. Також в ВООЗ підкреслили, що тільки кожна 4-та людина в країні регулярно миє руки, а кожна третя людина не дотримується фізичної дистанції, коли відвідує різні заходи. Такий невтішний прогноз щодо ситуації з коронавіурсом в Україні зробив керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт, передає ONLINE.UA з посиланням на Суспільне.
"Те, що ми зараз спостерігаємо в Україні, це зростання кількості випадків захворювання. У найближчі місяці ми очікуємо, що кількість випадків перевищить 5000, і може становити від 7-ми до 9-ти тисяч випадків в день. У цьому ж контексті ми також спостерігаємо все більше випадків в Європі ", - зазначив Хабіхт.
Представник ВООЗ додав, що Україна знаходиться на 25 місці за рівнем тестування в світі. В середньому, за його даними, проводиться близько 25 тисяч тестів ПЛР на добу, в той час як Німеччина проводить 150 тисяч тестів в день.
"Я спав би набагато краще, якби ми робили 100 тисяч тестів в день. Значить так, нам потрібно робити більше тестів. Так ми визначимо активні осередки захворювання. На додаток, нам необхідно поєднати тестування з відстеженням випадків. Так ми знатимемо, де був перший випадок, і знати, з ким контактувала дана особа протягом попередніх 14 днів, а потім зможемо перевірити, чи захворіли вони. Тоді ми досягнемо ситуації, як в деяких скандинавських країнах або в Німеччині, або в інших, де робили подібні речі. Вони якщо виявляють хворого коронавірус, то можуть знайти і 80% його контактів за попередні 14 днів ", - додав Хабіхт.
Він також попередив, що вже молоді люди потрапили в зону ризику захворювання коронавірусом - показник захворюваності за останні місяці серед людей у віці 15-24 років збільшився втричі.
"Якщо поглянути на співвідношення показників захворюваності серед молодих людей, скажімо, у віці від 15 до 24 років, ми бачимо як цей показник збільшився з 4,5% до 15%. Отже, втричі більше. І саме тому ми повинні залучати молодих людей більше , щоб вони розуміли, як себе захистити ", - підсумував представник ВООЗ.
Важливо відзначити, що вакцину від коронавіруса Україна отримає, за прогнозом ВООЗ, тільки в другій половині 2021 року. Тому Хабіхт дав важливі поради українській владі, щоб захистити населення від коронавірусної інфекції до початку вакцинації:
Перше - уникати заходів з масовим скупченням людей, використовувати маски.
Друге - необхідно інформувати людей про можливості захисту.
Третє - необхідно збільшити показник тестування серед випадків підозри в Україні. Це дуже важливий напрямок роботи для України, на якому необхідно сконцентруватися восени.
Четверте - необхідно захищати вразливе населення, оскільки є люди з супутніми хронічними захворюваннями. Це серцеві захворювання, діабет, деякі легеневі захворювання.
П'яте - треба продовжувати надавати основні медичні послуги для лікування не тільки COVID-19.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що кількість хворих на коронавірус в Україні рекордно зростає- у четвер, 1 жовтня, зафіксували 4069 нових випадків зараження, це абсолютний антирекорд з початку пандемії. Загальна кількість хворих COVID-19 налічує вже 213 028 чоловік, з них 4193 пацієнтів померли через ускладнення, спровокованих коронавирусной хворобою. Уже 94443 українців змогли перемогти коронавірус - повторне лабораторне дослідження не виявило COVID-19 в їх організмі. 114392 українців продовжують хворіти.