З початку пандемії коронавіруса ефективного лікарського препарату від COVID-19 медикам так і не вдалося знайти - єдиним способом перемогти інфекцію на сьогоднішній день залишається вакцина, яку розробляють у багатьох країнах світу. Але для того, щоб весь світ міг отримати цей ефективний інструмент боротьби з коронавірусом, потрібні великі інвестиції в розмірі 100 млрд доларів, з яких виділено всього 10 відсотків. Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус б'є на сполох через те, що існує величезний розрив між засобами, необхідними для боротьби з пандемією COVID-19, і коштами, які на неї виділені. Про це він заявив 10 серпня на брифінгу в Женеві, передає ONLINE.UА.
"Тільки на вакцини буде потрібно більше 100 мільярдів доларів. Найближчі три тижні є вирішальним періодом, тому ми повинні збільшити фінансування", - заявив глава ВООЗ.
Важливо відзначити, що раніше глава ВООЗ підтверджував, що на сьогодні в світі проходять розробки декількох вакцин проти коронавіруса. Однак поки невідомо, чи стане одна з них дійсно ефективною в боротьбі зі збудником COVID-19, і це, за словами чиновника, важливо розуміти. Але, не дивлячись на відсутність вакцини проти коронавіруса в світі, одні з найбагатших країн вже "зарезервували" чималу кількість доз. Після того, як вакцину можна буде масово застосовувати, ймовірно, що ряд "бідних" країн виявляться "останніми в черзі". Іноземні експерти підрахували, що на 7,8 мільярда чоловік доз може не вистачити. Однак український лідер Володимир Зеленський впевнено заявляє, що Україна повинна бути однією з перших, хто отримає вакцину від коронавіруса.
Раніше ONLINE.UА повідомляв, що найбагатша людина планети і засновник Microsoft Білл Гейтс попередив весь світ про небезпеку вакцини від COVID-19. Він вважає, що для здоров'я людей можуть бути вкрай небезпечними препарати, якими найближчим часом почнуть вакцинувати в деяких країнах, наприклад, в Китаї і Росії. На думку Гейтса, без належного тестування ці вакцини можуть викликати серйозні побічні ефекти. Зокрема, він вважає, що необхідно перевірити поєднання препаратів від COVID-19 з деякими аутоімунними захворюваннями.