Новий глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук пропонує дозволити більш широке застосування російської мови на окупованому Донбасі. Політик пояснив, що мова не йде про закріплення її на державному рівні, але зазначив, що це передбачає і Конституція України, і європейські закони. Представник президента Володимира Зеленського в переговорній групі по Донбасу вважає, що якщо дозволити російську мову в ОРДЛО, то це не буде порушенням українського законодавства. Про цю ініціативу Кравчук розповів в інтерв'ю "Українському радіо", передає ONLINE.UA.
"Якщо це питання виникне на Донбасі, то згідно з європейськими законами, посилаючись на загальноєвропейські закони, ми можемо піднімати питання не державності російської мови, а питання застосування цієї мови, тому що Конституцією гарантується розвиток і застосування мов національних меншин. І там ніде не написано про другу державну мову ", - пояснив свою позицію Кравчук.
Перший президент України підкреслив, що українська влада може внести зміни в своє законодавство щодо застосування російської мови в ОРДЛО. Він нагадав, що Конституція України передбачає право національних меншин, і, перш за все, росіян, на розвиток і використання своєї мови. Однак, Кравчук додав, що тільки російською мовою повернути Донбас не вийде.
Важливо відзначити, що раніше Кравчук визнавав, що компроміси в переговорах по Донбасу допустимі, але не в усьому. За його словами, суверенітет, територіальна цілісність, незалежність, недоторканність кордонів - ці питання обговорюватися не будуть. Крім того, політик пообіцяв, що буде виступати за те, щоб управління територією Донбасу принесло користь людям, які там живуть, щоб вони відчули, що є господарями своєї землі.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Кравчук не бачить перспектив переговорів з командою російського президента Володимира Путіна по Донбасу. Він вважає, що повернути Донбас і завершити війну можна тільки за допомогою жителів ОРДЛО, яких планує переконати в перспективі розвитку регіону в складі України. Представник президента Володимира Зеленського в переговорній групі переконаний, що для досягнення миру на сході України потрібно почути тих людей, які живуть на Донбасі, а це 1,7 млн осіб - і якщо вони захочуть, щоб війна закінчилася, то Москва їх почує краще, ніж представників офіційного Києва.