У Зеленського закликали Макрона натиснути на Путіна і врятувати Україну
Категорія
Політика
Дата публікації

У Зеленського закликали Макрона натиснути на Путіна і врятувати Україну

У Зеленського закликали Макрона натиснути на Путіна і врятувати Україну
Джерело:  online.ua

Влада Німеччини і Франції продовжує підтримувати Україну в питанні Донбасу і домагається від президента Росії Володимира Путіна завершення війни, але поки безрезультатно. Офіційний Київ вважає, що Берлін і Париж повинні сильніше натиснути на главу Кремля, оскільки війна на Донбасі загрожує не тільки Україні, але і Європі. У команді українського лідера Володимира Зеленського впевнені, що зокрема у президента Франції Еммануеля Макрона є досить політичної ваги, щоб домогтися від Путіна завершення війни. Тому глава МЗС України Дмитро Кулеба звернувся до французького лідера з невідкладним проханням переконати Путіна сісти за стіл переговорів, щоб нарешті знайти шлях до миру. Це прохання міністр виклав в колонці для французького видання Le Figaro, передає ONLINE.UA.

"На останньому саміті Нормандської четвірки в грудні 2019 року в Парижі президент Франції Еммануель Макрон назвав цю війну відкритою раною в центрі європейського континенту і підкреслив, що стабільність і відновлення архітектури безпеки в Європі можливі тільки за умови завершення війни на Донбасі. Це правда, і французький президент має досить лідерських якостей і політичної ваги, щоб дати новий поштовх для відновлення мирного процесу, переконати російського президента сісти за стіл переговорів в нормандському форматі і спробувати нарешті знайти шлях до справедливого і міцного миру. Зараз вдалий час для того, щоб відновити ці зусилля", - написав Кулеба.

Глава українського МЗС зазначив, що всім зрозуміло, як повинна завершитися війна на Донбасі, але залишається невирішеним питання - коли це станеться. Він запевнив, що волі офіційного Києва досить, як і у партнерів України - Франції та Німеччини, які виступають посередниками у мирному врегулюванні.

"Але з російського боку є явне небажання діяти", - підсумував міністр.

Кулеба пояснив, що зараз Путін зайняв вичікувальну позицію, а тим часом шукає слабке місце, щоб вирішити конфлікт на мові ультиматумів, а не компромісів. На думку українського міністра, глава Кремля чекає зміни лідерів Німеччини і Франції.

"А ситуація досі в глухому куті, вона шкодить Україні і Європі, і не несе нічого хорошого, власне, самій Росії. Тому, зараз відповідний час спробувати дати новий поштовх мирному процесу. Як і в 2019 році, Франція може знову взяти на себе провідну роль для перезавантаження нормандського формату ", - додав міністр.

Як відомо, Макрон неодноразово звертався до Європейського Союзу і міжнародного співтовариства із закликом виробити єдину і потужну позицію щодо України в переговорах з Росією. Він вважає, що це поки єдиний спосіб зупинити Путіна і врятувати Україну від агресії і провокацій РФ. Але Путін зайняв жорстку позицію і постійно дає зрозуміти, що не збирається погоджуватися ні на які пропозиції України, Франції та Німеччини по Донбасу. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров нещодавно заявив, що Росія і так вже "серйозно" поступилася офіційному Києву спробувавши створити так звану дорожню карту щодо врегулювання конфлікту в рамках Мінських угод. Лавров дав зрозуміти, що нічого більшого від Москви чекати не варто - Путін буде принципово стояти на своєму і домагатися імплементації в законодавство України "формули Штайнмаєра", яка передбачає надання особливого статусу Донбасу, блокуючи будь-які переговори, в тому числі і на вищому політичному рівні. При цьому винними в "глухому куті" по Донбасу Лавров вважає вже не тільки Зеленського, але і канцлерку Німеччини Ангелу Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона, які не реагують на заклики Москви "урезонити і напоумити київських представників" і не використовують свій тиск на владу України в користь Росії.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 47 країн назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі і окупантом Криму.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?