У Зеленського зробили несподівану заяву про паспорти РФ на Донбасі
Категорія
Україна
Дата публікації

У Зеленського зробили несподівану заяву про паспорти РФ на Донбасі

У Зеленського зробили несподівану заяву про паспорти РФ на Донбасі
Джерело:  Укрінформ

Вже понад 100 тисяч українців, які проживають в ОРДЛО, отримали паспорти РФ, які команда російського президента Володимира Путіна насильно роздає жителям Донбасу. Ні в Україні, ні в світі ці документи не визнають. Офіційний Київ називає паспорта РФ на Донбасі фількіною грамотою і нікчемними папірцями, але закликає не засуджувати і вдумливо оцінювати рішення українців отримати ці "документи". Глава українського МЗС Дмитро Кулеба нагадує, що Росія грубо порушує міжнародне право, видаючи свої паспорти на Донбасі, але багатьом місцевим жителям ОРДЛО доводиться їх отримувати під тиском окупантів, яких курирує Кремль. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.

"Російські паспорти в окупованих районах Донецької та Луганської областей - це фількіна грамота. Видаючи ці паспорти, Росія грубо порушує міжнародне право. Тому для нас ніякого значення вони не мають. У той же час я закликаю дуже вдумливо ставитися до оцінок, які ми даємо людям, які отримують російський паспорт на окупованій території ", - заявив Кулеба.

Міністр підкреслив, що не всі жителі ОРДЛО отримують паспорт РФ з ідеологічних міркувань, тому що за Росію "до переможного кінця". Багатьом людям, за його словами, доводиться оформляти цей "документ" для побутової зручності, щоб була можливість виїхати, перетнути кордон і отримувати виплати, та й з міркувань безпеки, щоб окупанти не внесли до "чорного списку".

"Такі люди, до речі, можуть цілком нормально ставитися до України і хотіти її повернення. Тому давайте не будемо чесати всіх під одну гребінку, мовляв, вони там всі однакові. Ключове тут зовсім інше - що з точки зору права це абсолютно нікчемні папірці, і практика їх видачі повинна бути припинена. Тому ми працюємо з міжнародною спільнотою, з нашими партнерами, щоб вони не визнавали ці паспорти і щоб ми спільно тиснули на Росію, щоб вона припинила цю практику ", - підкреслив Кулеба.

Глава МЗС нагадав, що всі жителі Донбасу - це українці, а територія ОРДЛО є українською землею, на якій єдиною законною владою є офіційний Київ. Говорячи про можливість надання особливого статусу Донбасу, Кулеба зазначив, що гарантує українцям з ОРДЛО те, що навіть без особливого статусу у громадян на цих територіях в складі України буде в тисячу разів більше прав і ресурсів, ніж зараз під окупацією Російської Федерації.

Нагадаємо, згідно з українським законодавством громадянин України не має права мати два громадянства. Отже, якщо громадянин України добровільно набуває громадянство іншої держави, то це є підставою для припинення громадянства України. Однак припинити громадянство певної особи може тільки Президент України своїм указом. Тому автоматично при отриманні паспорта іншої держави паспорт України не анулюється, але ризики втратити громадянство України є.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що паспорти РФ на Донбасі вже отримали 110 тисяч осіб.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?