12 червня у м. Житомир за підтримки Національного Демократичного Інституту відбувся Медійний Марафон на тему «Рівність у політиці», присвячений обговоренню рівного доступу до участі у політиці на всіх рівнях.
Медійний марафон, який проходив у Гнатюк Арт Центрі, зібрав більше 120 учасників та учасниць з 12 областей України, серед яких є політики, дипломати, державні службовці, лідери громадської думки, представники медіа та громадянського суспільства.
Медійний марафон включав в себе низку заходів, спрямованих на заохочення публічного діалогу стосовно переваг ґендерної рівності в політиці. “ Рівні права та можливості для участі в управлінні державою, своєю громадою – це необхідна умова для подальшого демократичного поступу України,” - зазначає Олена Єна, Директорка програми “Жінки-лідерки” Національного Демократичного Інституту.
В рамках заходу відбувся медіа-сніданок за участі представників медіа, які долучилися до обговорення ґендерно-чутливої журналістики, ролі медіа у формуванні ґендерної рівності та подоланні ґендерних стереотипів, також розгляду успішних кейсів протидії сексизму в ЗМІ та політиці на прикладі кампанії “ Повага ”.
Під час свого виступу в рамках Медійного Марафону Хелен Фейзі, заступниця посла Великої Британії в Україні, наголосила на необхідності рівного доступу жінок до політичного життя та подоланню стереотипів щодо жіночої участі у політиці. “ Розширення можливостей жінок в отриманні рівного доступу до процесів прийняття рішень є необхідністю. В Об’єднаному Королівстві є приклади жінок із різним життєвим досвідом, які прийшли в політику і здійснили зміни. Україна демонструє чудові результати у залученні жінок до участі у політиці. Проте всі країни все ще повинні багато працювати у цьому напрямку: жодна країна не може по-справжньому процвітати, якщо інтереси половини її населення не враховуються ”, - зазначила Хелен Фейзі.
Під час свого виступу на тему рівного доступу жінок і чоловіків до політики Ієн Т. Вудворд, заступник директорки НДІ в Україні, зазначив: “ Звичайно, я - фемініст. Дивно, що ще не всі люди є такими.” Він навів приклади, чому від просування фемінізму та рівноправної участі жінок і чоловіків у політиці виграють усі.
"Ґендерна рівність – це дієвий спосіб зробити світ кращим, зорієнтованим на потреби людей – жінок і чоловіків різного віку та соціального становища", - зазначила спікерка Медійного Марафону “Рівність у політиці” Олена Остапчук, Координаторка проектів Житомирської ГО «Паритет», тренерка та експертка з питань ґендерної рівності, ґендерного бюджетування, політичної участі жінок.
Під час Марафону також було представлено кампанію Національного Демократичного Інституту «#НеЦінаПолітики», спрямовану на протидію насильства щодо політично активних жінок. Зокрема, своєю історією з учасниками Медійного Марафону поділилася Тамара Огородова, голова Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє».
Також в рамках «Медійного Марафону» учасники мали змогу відвідати «живу бібліотеку», де спікери та спікерки ділились історією особистого успіху та мали змогу відповісти на питання учасників. Під час постановки інтерактивного форум-театру, присвяченої темі подолання ґендерних стереотипів щодо жінок в сім’ї, суспільстві, політичному житті, та просування солідарності з жінками-лідерками, гості медіа-марафону спробували себе у ролі акторів, пропонуючи альтернативні шляхи вирішення конфліктних ситуацій у постановці.
Під час Медійного Марафону учасники також мали можливість пройти онлайн тест «Чому ґендерна рівність важлива для України?», який визнає свідоме та підсвідоме ставлення, а також ознайомитись із виставкою ілюстрацій «Не жіноча справа», яка привернула увагу громадськості до переліку 450 заборонених професій в Україні, який наразі частково скасований.
Також було представлено виставку «Це зробила вона», присвячену публікації книги «Це зробила вона» про 50 видатних українок, що зробили свій внесок в історію, науку та культуру.
Більше інформації про захід, а також запис онлайн-трансляції медійного марафону можна знайти на сайті “ Жінки - це 50% успіху України ”.
Медійний марафон “Рівність у політиці” організовує Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин (НДІ) завдяки щедрій підтримці американського народу через Агенцію США з міжнародного розвитку ( USAID Ukraine - USAID Україна), британського народу через Фонд розвитку ефективного врядування Великої Британії ( British Embassy, Kyiv) та шведського народу через Посольство Швеції в Україні ( Embassy of Sweden in Kyiv).