Україна готова обговорити компенсацію за Північний потік-2
Категорія
Політика
Дата публікації

Україна готова обговорити компенсацію за Північний потік-2

Україна готова обговорити компенсацію за Північний потік-2
Джерело:  online.ua

Українська влада готова обговорити з США і Німеччиною компенсацію втрат через запуск скандального російського газопроводу "Північний потік - 2", але не обов'язково погодиться на неї.

Джерело: DW

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба уточнив, що Берлін і Вашингтон поки не запрошували українську сторону на переговори про компенсацію і не озвучували свої пропозиції.

"Якщо нам запропонують переговори про компенсацію, то це розглянемо. Але ми не обов'язково погодимося на те, що нам запропонують", - пояснив Кулеба.

Глава українського МЗС також зазначив, що США останнім часом стали активніше говорити про компенсацію за ПП-2. Але він звернув увагу на те, що для України газопровід становить насамперед загрозу безпеці, а не втрату коштів.

"Тому ми говоримо, що газопровід повинен бути використаний як важіль, щоб спонукати Росію до конструктивної ролі в мирному процесі на Сході України", - зазначив міністр.

Компенсація Україні за Північний потік-2

Кілька днів тому Держдеп США повідомив, що Вашингтон домагається компенсації Україні втрат, яких зазнає наша країна через запуск скандального російського газопроводу "Північний потік - 2". У дипвідомстві Штатів підкреслили, що Вашингтон і Берлін вже ведуть переговори з цього питання.

Глава Держдепу США Ентоні Блінкен дав зрозуміти, що команда канцлерки Німеччини Ангели Меркель згодна компенсувати Україні втрати. Саме ця згода, за його словами, і стала причиною відмови США від санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2", яка зареєстрована в Німеччині і повністю належить російському "Газпрому".

В якому вигляді буде виплачуватися компенсація Україні, поки невідомо. Раніше висловлювалися припущення, що Німеччина могла б інвестувати в альтернативну енергетику в Україні.

При цьому в Держдепі США підкреслюють, що якщо Німеччина відмовиться відшкодовувати Києву можливі втрати трансферних платежів, а президент Росії Володимир Путін буде використовувати газопровід як інструмент тиску на Україну, то США повернуться до режиму санкцій.

Коротко про будівництво Північного потоку 2

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?