Україна може отримати від ЄС 50 млрд євро — відома головна умова
Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна може отримати від ЄС 50 млрд євро — відома головна умова

Європарламент, Український фонд

3 жовтня офіційно стало відомо, що Європейський парламент проголосував за резолюцію з перегляду бюджету країн блоку на 2021-2027 роки. Що важливо розуміти, вона передбачає створення спеціального Українського фонду у розмірі 50 мільярдів євро.

ЄС може створити масштабний Український фонд: що відомо

У Європарламенті звертають увагу на те, що поправки про середньостроковий перегляд багаторічної фінансової програми на 2021-2027 роки були схвалені 393 голосами проти 136. Ще 92 євродепутати утрималися.

Окрім того, наголошується, що перегляд бюджету має бути сфокусований на чисельних наслідках російської загарбницької війни проти України, на зміцненні відкритої стратегічної автономії та суверенітету ЄС та на наданні Євросоюзу адекватної гнучкості для відповіді на кризи.

Якщо у ЄС все-таки створять Український фонд, то Київ зможе отримати десятки мільярдів євро, як і обіцяв раніше офіційний Брюссель.

Євросоюз дедалі більше концентрується на власному переозброєнні

Не можна також не згадати про те, що нещодавно Європарламент проголосував за пропозицію Єврокомісії витратити більше грошей на оборону в бюджеті ЄС на 2024 рік.

Ба більше, ЄП має намір ввести новий механізм з метою стимуляції оборонної промисловості, а також допомоги членам блоку в модернізації власного озброєння.

Новий короткостроковий інструмент зі скороченою назвою EDIRPA, вже погоджений з Радою ЄС наприкінці червня, допоможе країнам закривати найбільш термінові оборонні потреби на тлі інтенсивної допомоги Україні, а також має підвищити ефективність і конкурентність європейських виробників.

Згідно з останніми даними, Європарламент і Рада ЄС домовилися про бюджет на 300 млн євро для фінансування цього інструмента.

Окрім того, зазначається, що офіційний Брюссель вноситиме до 20% на кожну закупівлю від очікуваної вартості контракту про спільну закупівлю – для кожного консорціуму країн-членів та асоційованих країн.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?