Україна переходить на нову систему карантину - як тепер доведеться жити українцям
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна переходить на нову систему карантину - як тепер доведеться жити українцям

Україна переходить на нову систему карантину - як тепер доведеться жити українцям
Джерело:  online.ua

Карантин в Україні діє до 31 липня, але влада планує його продовжувати мінімум на місяць. Діяти обмеження будуть за новими правилами, згідно з якими регіони країни поділять на чотири зони і тільки в "червоній" зоні, де буде перевищено поріг захворюваності на коронавірус, будуть вводитися жорсткі обмеження, які діяли в країні в березні-квітні. Як тепер доведеться жити українцям в умовах нової карантинної системи, пояснив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі українського телеканалу, повідомляє ONLINE.UA.

"Ми переходимо на абсолютно іншу систему карантину: зелену, жовту, помаранчеву і червону зони. Червона - це жорсткий карантин, який у нас діяв в кінці березня-початку квітня. Зелена, жовта і помаранчева зони - легші зони, які обмежують певну діяльність , але не повністю закривають. Тобто там, слідуючи протиепідемічним вимогам, будуть працювати сфери економіки", - розповів Ляшко.

Головний державний санітарний лікар пояснив, які карантинні обмеження будуть вводитися по кожній з епідемічних зон. Зупиняти транспорт, закривати заклади, за словами Ляшка, будуть тільки в "червоній" зоні.

"Далі включається зонально по районам або містах обласного значення, і це відразу показує цей район на нашій карті на сайті Кабміну, МОЗ. Якщо показує червоний, це означає, що ресторани не працюють, громадський транспорт не ходить, якщо жовта - працює все, але , наприклад, в супермаркети можна заходити з розрахунку одна людина на 10 кв м., або буде діяти якесь обмеження до 23 годин. І це буде зручніше і легше відстежувати та управляти ситуацією", - уточнив Ляшко.

Чиновник підкреслив, що "тотального закриття" шкіл у всій Україні не буде, якщо "не буде перевищено епідпоріг щодо грипу та грипоподібним захворювань". Він додав, що рівень захворюваності в Міністерстві охорони здоров'я відстежуватимуть щотижня.

"Ми вже знаємо, що таке епідпоріг, умовний, не такий, який у нас завжди був для грипу та грипоподібних захворювань. Якщо "червона зона" - школа закривається на певний період часу, стабілізуються показники і школи відкриваються", - пояснив Ляшко.

Одночасно він попередив, що Україні потрібно готуватися до зростання захворюваності на COVID-19 восени, так як коронавірус має сезонність. За словами Ляшка, в період сезону зростання грипу, може статися новий спалах коронавіруса в Україні.

"З обережністю треба ставитися до початку осіннього періоду, коли у нас відбувається сезонне зростання грипу. Це буде листопад, це перша хвиля, лютий, це друга хвиля. Тоді у нас може відбутися велике зростання. Тут нам треба підготуватися", - попередив заступник голови МОЗ .

У зв'язку з такою небезпекою Ляшко закликав українців, як тільки з'явиться вакцина проти грипу, обов'язково вакцинуватися. Це, за його твердження, дозволить виключити коінфекцію.

Важливо відзначити, що раніше глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов звертав увагу на те, що захворюваність на коронавірус в Україні не йде на спад. Це свідчить про те, що восени владі країни, можливо, знову доведеться вводити жорсткий карантин. За словами міністра, це як в анекдоті про шанси зустріти динозавра на вулиці, приблизно 50 на 50 - або зустрінеш, або ні. Максим Степанов зазначив, що все-таки є конкретні чинники, які на це впливають. Йдеться про сезонні хвороби, наприклад грип, коли захворюваність може зростати.

Як повідомляв ONLINE.UA, кількість хворих на коронавірус в Україні продовжує збільшуватися. Станом на 18 липня, в країні підтверджено 58111 випадків захворювання, 847 з яких за останню добу. При цьому вже 30525 українців змогли перемогти коронавірус - повторне лабораторне дослідження не виявило COVID-19 в їх організмі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?