Україна в лютому отримає 500 тисяч доз COVID-вакцини Covishield. Це індійський препарат, розробником якого є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Він створений Serum Institute India. Важливо відзначити, що Україна стане першою країною в світі, яка отримає індійську COVID-вакцину. Про це повідомило посольство Індії в Україні в Facebook за результатами візиту глави МОЗ України Максима Степанова, передає ONLINE.UA.
"Ця вакцина дозволить Україні розпочати кампанію з громадської вакцинації по всій країні", - повідомили в індійському посольстві, підкресливши, що в майбутньому в Україну очікується поставка більшої кількості вакцин made in India.
У посольстві зазначили, що особисті прохання президента Володимира Зеленського та постійні контакти з Міністерством охорони здоров'я дозволили Україні стати однією з перших країн, які отримають вакцину з Індії в лютому. Індійські дипломати підкреслили, що домовленість про постачання COVID-вакцину Covishield стали ще одним прикладом провідної ролі, яку відіграє індійська фармацевтична промисловість в українській охороні здоров'я.
В Індії вже стартувало відвантаження вакцин для України. Процес особисто контролює глава МОЗ Максим Степанов, який показав на відео, яка вакцина приїде в нашу країну найближчими днями.
Як відомо, вакцина Covishield - одна з двох вакцин від коронавіруса, які отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Вона вводиться внутрішньом'язово - дві дози з інтервалом в 28 днів. В кінці 2020 року оксфордська вакцина була схвалена до застосування в Британії та Аргентині. Правда, результатів заключної фази клінічних випробувань вакцини CoviShield, які проводили в Індії, поки ще немає у відкритому доступі.
Нагадаємо, в Україні розпочали реєстрацію вакцини AstraZeneca, перша поставка партії якої повинна була відбутися ще 15-17 лютого, але зірвалася через "бюрократичні проблеми". Це векторна вакцина, яка створена на основі генно модифікованого аденовірусу шимпанзе. Вона розроблена англо-шведською компанією і Оксфордським університетом. Поставка вакцини AstraZeneca в Україну планується і за механізмом COVAX. Очікується, що від 2,2 до 3,7 млн доз даного препарату надійде протягом першого півріччя 2021 року. Ця вакцина показала ефективність 82% на третій фазі випробувань, але деякі європейські країни відмовляються від використання даної вакцини для літніх людей з-за недостатньої інформації про вплив препарату для цієї вікової категорії.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені Ізраїлю підтвердили ефективність лише однієї дози вакцини Pfizer.