Президент України Петро Порошенко підписав указ про продаж недобудованого крейсера "Україна" для погашення боргів по зарплатах.
Про це в ході мітингів працівників заявив перший заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації В'ячеслав Бонь, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на НикВести.
Читайте також: Українські моряки підключилися до військового флешмобу і захопили мережу: з'явилося відео
"Указ президента підписаний, але весь час це питання не рухалося. В середині грудня проект рішення Кабіна був відправлений на узгодження. У даний момент Мінекономрозвитку розіслало на узгодження цей проект в чотири організації. «Укрборонпром» і Міноборони його вже погодили без зауважень. Зараз залишається Міністерство фінансів і Міністерство юстиції", - підкреслив Бонь.
За його словами, озброєння і устаткування ракетного крейсера перейдуть в розпорядження Міністерства оборони України, в той час як корпус і турбіни, як затребувані на ринку, будуть продані.
Відзначимо, що крейсер "Україна" був побудований в 1984 році на замовлення ВМФ СРСР на "Суднобудівному заводі імені 61 комунара". У 1990 році його спустили на воду, проте вже в 1996 році його будівництво заморозили через брак фінансування.
Читайте також: Українська артилерія вдарила по морських цілях: з'явилися фото і відео навчань
У 2000-2001 роках ракетних крейсер думали ввести на баланс ВМС України, однак не стали цього робити з огляду на недоцільність.
"Україна" зараз перебуває на балансі заводу-виготовлювача, і, за словами Боня, його утримання обходиться бюджету понад 6 млн грн на місяць, і у держави навряд чи з'являться найближчим часом кошти для закінчення будівництва.
"Якщо зняти озброєння і продати те, що залишиться - там вистачить на компенсацію ваших зарплат, ще й залишиться три рази на стільки ж", - підкреслив Бонь.
У мережі з'явилися фото і відео з мітингів працівників заводу проти затримки виплат:
Як повідомляв ONLINE, UA, раніше СБУ в Миколаєві припинила діяльність фірми, що спеціалізувалася на розробці конструкторської та технологічної документації для військових кораблів Росії.