Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори з представниками держав Бенілюксу з приводу стримування російської агресії, спрямованої проти України.
Джерело: брифінг дипломатів
За словами голови українського міністерства, в Україну здійснили візит міністерка з питань зовнішньої торгівлі та федеральних культурних інституцій Бельгії Софі Вільмес, міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок, а також міністр закордонних та європейських справ Люксембургу Жан Ассельборн.
Головним питанням стала протидія агресія та йомвірні кроки, які країни Євросоюзу можуть у цьому напрямку зробити додатково.
“Ми говорили про те, що ЄС і його окремі країни-члени можуть зробити додатково, щоб стримати Росію, ми говорили про підтримку українських реформ, ми говорили про Кримську платформу, і ми чекатимемо на гостей з Бельгії, Нідерландів і Люксембургу та їхню участь у цій платформі”, - наголосив Кулеба.
Він звернув увагу на робочу поїздку міністрів безпосередньо до зони бойових дій на сході України. Вони відвідали лінію розмежування на Луганщині, де з перших рук отримували інформацію про перебіг війни, а також зусилля для її врегулювання.
“За минулий місяць ми розгорнули справді велику дипломатичну роботу, щоб згуртувати світ навколо України, і сьогоднішній візит моїх дорогих колег є черговим свідченням того, що нам вдалося це зробити. Я висловив подяку за незмінну і тверду підтримку суверенітету й територіальної цілісності України”, - заявив міністр.
Він виступив зі словами подяки на адресу Вільмес, Блока та Ассельборна, які підтримали його запрошення для візиту в Україну, чим продемонстрували підтримку й солідарність на тлі тривалої російської агресії.
“Це є справжнім проявом не просто підтримки, а дружби”, - резюмував Кулеба.
Востаннє представники урядів країн Бенілюксу відвідували Україну ще 2015 року.
Згідно з даними Держприкордонної служби України, європейська делегація разом з керівництвом Об’єднаних сил та заступником міністра закордонних справ Василем Боднаром відвідали зону КПВВ “Щастя”.
Читайте також:
НАТО нарешті пояснив, чому не надає ПДЧ Україні;
ЄС спрогнозував наслідки блокади РФ на Чорному морі;
У Байдена прокоментували можливість відключення РФ від SWIFT.