Україна, згідно з результатами дослідження "Індексу нерівності", очолила рейтинг країн, де розрив між багатими та бідними найменший.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The Guardian.
При дослідженні питання фінансової нерівності в 140 країнах світу, дослідники використовували два показники ступеня розшарування суспільства - Коефіцієнт Джині й Коефіцієнт Пальма. Коефіцієнт Джині є найбільш використовуваним показником нерівності, який враховує розподіл доходів країни, де 0 являє собою повну рівність і 100 загальну нерівність.
Читайте також: Україна потрапила до десятки найнебезпечніших країн світу
Використовуючи останні дані Світового банку, дослідники визначили, що Південна Африка, Намібія і Гаїті є одними з найбільш нерівних країн з точки зору розподілу доходів. Україну, Словенію і Норвегію віднесли до найбільш рівноправних націй в світі.
Коефіцієнт Пальма є альтернативою Коефіцієнту Джині, і фокусується на зростаючій прірві між багатими та бідними в суспільстві. Коефіцієнт Пальма розраховується як відношення середніх доходів 10% найбагатшого населення до середніх доходів 40% найбіднішого населення. Згідно з дослідженнями, Україна знову посідає перше місце.
Проте дослідники зазначають, що оцінка нерівності далеко не однозначна. Якщо не зосереджуватися виключно на фінансовій нерівності, а оцінювати ще й рівень життя, то результат буде відрізнятися.