Президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц ухвалили спільну декларацію за підсумками візиту Зеленського до Берліна.
Джерело: Офіс президента
Україна та Німеччина ухвалили спільну заяву за підсумками візиту Зеленського до Берліна
Серед іншого, у ній Німеччина обіцяє надавати Україні політичну, гуманітарну, військову підтримку у зв’язку з російською агресією "стільки, скільки необхідно" у різних форматах.
У заяві відзначають вже зроблений Німеччиною внесок у підтримку України та нагадують, що Берлін зарезервував загалом понад 11 мільярдів євро на 2023 і подальші роки для продовження військової підтримки України, а загальна пряма підтримка для України з 24 лютого 2022 року становить вже 17 мільярдів євро.
Берлін висловлює готовність співпрацювати з Україною для сприяння реалізації "формули миру" і організації Глобального саміту миру та вітає міжнародні зусилля за участі України щодо забезпечення відповідальності шляхом створення належного механізму правосуддя для забезпечення ефективної відповідальності за злочин агресії.
Сторони погоджуються з необхідністю посилювати колективний тиск на Росію за допомогою санкцій та боротьби з обходом санкцій, як і боротися з негативними наслідками війни у світі.
Що відомо про перспективи співпраці
Україна й Німеччина зазначають, що разом із партнерами продовжать розробляти механізми компенсацій за збитки, завдані російською агресією, у тому числі дослідять варіанти використання заморожених російських активів.
Також Німеччина висловлює готовність брати участь у відбудові України у співпраці з іншими країнами, відзначають роль Берліна у модернізації та відновленні українського енергетичного сектора.
Німеччина рішуче підтримує Україну в її зусиллях з реформування та у виконанні вимог, необхідних для початку переговорів про вступ, а також із нетерпінням очікує на звіт Європейської комісії в межах пакета заходів щодо розширення восени 2023 року, – зазначають щодо євроінтеграції України.
Що стосується руху до НАТО, Німеччина висловлює підтримку Комісії Україна – НАТО як платформі для подальшого розширення партнерства між НАТО та Україною "на її шляху, визначеному Бухарестською декларацію".
Україна та Німеччина з нетерпінням очікують на розв’язання цих питань на Саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року, – додають у документі.
Нагадаємо, у першій половині дня у неділю Зеленський перебував з візитом у Берліні.
Читайте також:
США не збираються надавати Україні далекобійні ракети — Politico;
Британія готується передати Україні ракети дальнього радіусу дії — WP
Велика Британія та країни ЄС шукають постачальників далекобійних ракет для України