Україна та РФ домовились про відкриття 6 гуманітарних коридорів для евакуації жителів населених пунктів, що перебувають під постійними обстрілами російських окупантів.
Джерело: брифінг віце-прем'єра Ірини Верещук
Які гуманітарні коридори будуть працювати в Україні
Верещук повідомила, що представники РФ погодились відкрити коридори за маршрутами, які були запропоновані Україною.
При цьому ще триває розмова прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з керівником Червоного Хреста Пітером Маурером щодо підтвердження коридорів. Військові погоджуються на режим тиші з 09:00 до 21:00.
Гуманітарні коридори буде відкрито за напрямками:
Енергодар – Запоріжжя
Суми – Полтава
Маріуполь – Запоріжжя
Волноваха – Покровськ
Ізюм – Лозова
Ворзель, Буча, Бородянка, Гостомель та Ірпінь – Київ (через Стоянку та Білогородку).
Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що евакуація жителів Сум відновиться 9 березня і буде тривати з з 9.00 до 21.00.
Жителів Сум евакуюють автобусами, у колоні також можна рухатись на приватних автівках.
Просимо водіїв, будь ласка, забирайте із собою максимальну кількість людей! - наголосив Тимошенко.
За його словами, у вівторок, 8 березня, обидва етапи евакуації жителів Сум пройшли успішно. Загалом було вивезено близько 5 тис жителів міста. Ще близько тисячі їхали на своїх автівках.
Людей евакуювали двома колонами автобусів, які прибули на Полтавщину. Далі, за бажанням, вони можуть залишитись в Полтаві, або продовжити евакуацію до Львова.
Між тим, за даними представників ДСНС, найважча гуманітарна ситуація спостерігається у Бучанському районі на Київщині.
За даними рятувальників, відсутній доступ до населених пунктів Буча, Ворзель, Ірпінь, Михайлівська Рубежівка, Гостомель, Бородянка, Шибене, Нове Залісся, Червоний Ріг, Макарів, Миколаївка, Колонщина, Копилів, Северинівка, Березівка, Плахтянка, Червона гірка, Немишаєве, Микуличі, Пороскотень, Клавдієво-Тарасове, Міла, Гурівщина.
Окупанти розгорнули на цих територіях блокпости. Поблизу ведуться бойові дії. Тривають обстріли житлових будинків та об'єктів інфраструктури.
Місцеві жителі повідомляють про випадки мародерства, убивств, зґвалтувань.
У населених пунктах майже тиждень немає життєзабезпечення, російські військові блокують усі можливі шляхи для підвезення води, продовольства та медикаментів.
За оперативними даними, потребують евакуації близько 4,4 тисяч людей.
Читайте також: