Влада України хоче брати участь в переговорах США і Німеччини по газопроводу Північний потік-2. Посол України в Німеччині Андрій Мельник вже звернувся з цим проханням до Берліна.
Джерело: Twitter Мельника
Український дипломат дав зрозуміти Вашингтону і Берліну, що Київ не хоче залишатися в стороні і просто спостерігати, як США і Німеччина домовляються про співпрацю за рахунок України.
"Було б абсолютною катастрофою, перш за все для взаємної довіри, якщо цей гешефт буде досягнутий між Берліном і Вашингтоном - за рахунок України", - вважає дипломат.
Мельник нагадав, що Північний потік 2 - це удар в саме серце України, причому як з економічної точки зору, так і перш за все з боку безпеки. Він наполягає, щоб Німеччина і США запросили Україну за стіл переговорів щодо цього вкрай небезпечного проєкту, щоб Київ теж мав право голосу.
Мельник закликає включити Україну в переговори по Північному потоку-2, так як вважає, що позиція офіційного Берліна щодо скандального російського газопроводу після виборів може різко змінитися. Зокрема. він розраховує на потужну підтримку партії "Зелених", де категорично проти запуску ПП-2.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.
Після звернення Ради команда Байдена включила в список санкцій низку російських судів і компанії, пов’язані з будівництвом Північного потоку-2, які, втім, не заважають Росії добудовувати трубопровід.
Конгресмени США закликають Байдена повернутися в реальність — вимагають негайних санкцій проти Північного потоку-2.
Тим часом в Росії вже запускають об’єкти "Північного потоку-2" в Ленінградській області в тестовому режимі. Їх підготують до пуску газу в ФРН.