Україна стала асоційованим членом Європейської організації з ядерних досліджень (ЦЕРН), в той час як Росія до цього часу перебуває в статусі спостерігача.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ЦЕРН.
"Наша наполеглива і послідовна робота протягом останніх двох десятиліть була завершена сьогодні чудовою подією - наданням Україні статусу асоційованого члена ЦЕРН. Це надзвичайно важливий крок на шляху європейської інтеграції України", - заявив постпред України при Європейському відділенні ООН в Женеві Юрій Клименко.
На відміну від постійних членів організації, статус асоційованого члена зводиться до меншої фінансової участі і практично не позначається на прийнятті рішення з усіх питань. Угоду про отримання статусу асоційованого члена підписали в 2013 році і ратифікували у Верховній Раді України в 2014 році. Вступ України в ЦЕРН став можливим після сплати внеску в $250 тис до бюджету організації.
Відзначається, що Україна є учасником Об'єднаного інституту ядерних досліджень (ОІЯД), який співпрацює з ЦЕРН. При цьому, ОІЯД в підмосковній Дубні активно бере участь в роботі колаборацій ЦЕРН, і РФ подала заявку на участь в організації в 2013 році, проте до цих пір є країною-спостерігачем. "Питання вийшло зі сфери науки і наукової політики і знаходиться в сфері зовнішньої політики", - заявив тодішній міністр освіти і науки Росії Дмитро Ліванов в 2015 році.
Всього в ЦЕРН входить 20 постійних членів та три асоційованих, включно з Україною.
На кордоні Франції та Швейцарії в ЦЕРН розташована найбільша в світі прискорювальна установка Великий адронний коллайдер. У 2012 році з його допомогою фахівці ЦЕРН відкрили частку з властивостями бозона Хіггса.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше Росія призупинила дію кількох угод з США про спільні наукові дослідження, розробки в ядерній та енергетичній сферах.
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації