Україна поставила перед світовою спільнотою безліч завдань, вирішення яких дозволить домогтися захисту правопорядку на планеті.
Таку думку висловив міністр юстиції України Павло Петренко, передає ONLINE.UA з посиланням на його інтерв'ю «Деловой столице».
«Ще жодна країна світу, починаючи з Другої світової війни, не мала такої кількості справ в різних міжнародних судах і комерційних арбітражах щодо військового конфлікту (втрати територій, незаконного користування надрами тощо), в тому числі в частині юридичної війни з Росією», - нагадав він.
За словами глави Мін'юсту, така велика кількість справ «є випробуванням міжнародних інститутів, що склалися в післявоєнний період - наскільки вони здатні захищати світовий правопорядок».
Петренко також підкреслив, що в захисті міжнародної безпеки в ООН існують величезні проблеми.
«Наприклад, механізм ветування будь-яких рішень постійними членами Ради безпеки ООН - просто єзуїтський, особливо, коли член Радбезу є агресором. При тому, що ця організація створена для забезпечення миру і припинення збройних конфліктів», - додав він.
Міністр упевнений, що «Україна, як одна з країн-засновниць ООН, має право ставити питання про перегляд вето постійних членів, такі ідеї озвучувалися українськими дипломатами і вони зараз в процесі обговорення в ООН».
«Але основний запобіжник - це те, що країна-агресор, щодо якої виноситься проект резолюції (незалежно від того, є вона постійним або тимчасовим членом Ради безпеки), не може блокувати рішень в своїй справі, тобто коли вона є зацікавленою стороною» , - запевнив він.
За його словами, «це найглобальніша реформа, яку потрібно провести в ООН, адже сьогодні від військового конфлікту не застрахована жодна країна континенту».
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше представники Росії в Раді безпеки ООН неодноразово блокували прийняття рішень, які вони вважали невигідними для Кремля.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації