22 листопада Ліван відзначає День Незалежності. Це одне з найбільш визначних свят для ліванців, яке має цікаву історію. Справа в тому, що Ліван до 1943 року перебував під французьким мандатом, з-під якого звільнився завдяки рішучості народу, який домігся відновлення законного уряду країни. З нагоди свята в ліванській столиці Бейруті щорічно проводиться великий військовий парад, а жителі країни запускають в небо тисячі червоних, білих і зелених кульок - вони символізують кров, пролиту в боротьбі за незалежність, чистоту і мир. Цього року через пандемію коронавіруса і останні трагічні події, пов'язані з вибухом в Бейруті, Лівану вперше довелося частково відмовитися від святкових заходів. Але країна приймає привітання своїх партнерів і союзників з усього світу. До привітань Лівану вже приєдналося Посольство України, де підготували для ліванців неймовірний подарунок. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу дипвідомства.
"Посольство України в Ліванській Республіці Щиро вітає ліванський народ з національним святом - Днем Незалежності. У ці непрості для Лівану часи висловлюємо солідарність і підтримку ліванському народу і бажаємо країні миру, злагоди і процвітання. З нагоди цієї святкової події Посольство підготувало відео з піснею видатної ліванської співачки Фейруз, чий голос став символом Лівану, у виконанні Посла України в Лівані Ігоря Осташа. Ліванська пісня з українським виконанням і в музичному супроводі групи «Шпилясті кобзарі» стала ще одним символом українсько-ліванської дружби і єдності двох культур", - йдеться в привітанні українського Посольства.
Нагадаємо, Ліван потрапив під французький мандат в 1920 році на підставі угоди, яка була укладена між Великою Британією і Францією. Тоді Велика Британія отримала британський мандат в Межиріччі на території сьогоднішнього Іраку і Палестини. Франція ж тоді отримала контроль над частиною, що залишилася османської Сирії, в тому числі над Ліваном.
Ліванці 23 роки намагалися змиритися зі своєю долею, але в листопаді 1943 року їх терпіння лопнуло. Державний парламент викреслив статті, що посягають на суверенне мирне існування Лівану з боку французів. Франція намагалася відстояти своє право на владу, але в результаті французам довелося відступити під рішучим натиском ліванців, які влаштували в країні масові демонстрації і мітинги. 22 листопада 1943 року ліванська влада нарешті здобула перемогу і відновила свої повноваження.
Раніше ONLINE.UA в спецпроекті для Посольства Лівану в Україні розповідав про страви ліванської кухні, яка підкорила мільйони людей у всьому світі.