Політичний експерт Євген Магда пояснив, чому не варто боятися здачі інтересів України і розповів, як вести себе Києву.
Про це йдеться в його статті на ONLINE.UA.
"Ланцюг подій в країнах Заходу змусив задуматися представників українського політикуму. Якщо розглядати ці події виключно в контексті конспірології, то Україні доведеться несолодко. Але куди ймовірніше інше: наша країна зараз отримує останнє попередження про необхідність зміни основи політики. Щось на зразок попереджувального пострілу в повітря", - йдеться в статті.
Читайте також: Трамп кидає виклик: Меркель і Олланд зробили спільну заяву
"Тим часом в Європі прозвучало чимало неприємних для України заяв. Однак абсолютизувати їх як істину в останній інстанції не варто, куди правильніше - шукати можливості для реагування. Наприклад, думка фаворита президентських перегонів у Франції Франсуа Фійона про те, що Україні і Грузії не місце в ЄС і НАТО, насправді, є відображенням досить стандартної позиції, поширеної в Старій Європі. Нічого дивного в цьому, як і в популярності Марін Ле Пен, немає - суспільство розвивається по спіралі, і на зміну мультикультуралізму приходить націоналізм того чи іншої ступеню респектабельності. Франція, до речі, не входить до переліку стратегічних партнерів України, і це, як мінімум, формальний привід не рефлексувати на потік передвиборних заяв її політиків", - зазначив Магда.
"У цьому питанні куди цікавіше для України виглядає зміна кандидата на пост канцлера від СДПН, де їм став недавній президент Європарламенту Мартін Шульц, здатний конкурувати з Ангелою Меркель поки за ступенем впізнаваності. Очевидно, що німецькі есдеки провели цю рокіровку, щоб вибити з рук чинного канцлера козир образу загальноєвропейської стабільності, адже Шульц - також відомий в масштабах континенту політик, і цю популярність в найближчі місяці він спробує конвертувати в популярність в Німеччині", - продовжив політичний експерт.
"Переобрання президентом ПАРЄ Педро Аграмунта, що оперативно задекларував своє прагнення повернути російську делегацію в Страсбург і готового для цього йти на різноманітні хитрощі, не повинно приводити у відчай. Його посада не дозволяє вирішити питання одноосібно. До того ж ПАРЄ не може приймати обов'язкові для виконання рішення, це - загальноєвропейський майданчик для обміну думками і з'ясування позицій. Визнати це голосно і публічно - означає применшити зусилля української делегації в боротьбі з російським впливом в ПАРЄ. Однак цей гамбіт, як і інші зовнішньополітичні маневри, можливо, має сенс здійснити поряд із зовнішньополітичним лікбезом для багатьох громадян України", - резюмував Євген Магда.