У 2018 році США скоротять фінансову допомогу України на 68,8% в зв'язку з фінансовою стабілізацією та зростанням української економіки.
Про це заявили в посольстві України в США, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу дипломатичної установи.
"У 2016 році США надали Україні кредитні гарантії у розмірі $1 млрд, що потребувало фінансування з бюджету Сполучених Штатів обсягом близько $300 млн", - йдеться в повідомленні.
Читайте також: У США змінили ставлення до поставок зброї в Україну: на адресу Трампа звучать гучні звинувачення
"Водночас, у 2018 році завдяки досягнутій фінансовій стабілізації та очікуваному зростанню економіки України сторони не передбачають фінансової допомоги у формі кредитних гарантій. Враховуючи зазначене, фактичне зменшення американської допомоги Україні у 2018 році становитиме близько 30%, що дозволяє продовжити реалізацію більшості діючих програм допомоги нашій країні. При цьому необхідно відмітити, що у оприлюдненій інформації щодо бюджетних пропозицій Адміністрації США фінансування програм в Україні становитиме майже 50% від всіх коштів, передбачених на програми американської допомоги для країн регіону Європи та Євразії, що зазнали скорочення на 57,4%", - продовжили в посольстві.
"Ми сподіваємося, що Конгрес Сполучених Штатів у федеральному бюджеті 2018 року збереже обсяги допомоги Україні на рівні не меншому за фінансування 2016 року, що потребуватиме виділення додаткових $90 млн. до оприлюднених у ЗМІ бюджетних пропозицій", - додали в дипустанові.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше видання Foreign Policy опублікувало робочий документ щодо скорочення США допомоги країнам, що розвиваються, в числі яких і скорочення виплат Україні на 68,8%.
В списку є безліч країн, де фінансування було урізано повністю: Білорусь, Азербайджан, Туркменістан, Чорногорія, Польща, Бразилія, Куба, ряд африканських країн, деякі острівні держави, країни Латинської Америки.