Чернігівські студенти разом з викладачами розробили нову броню для української армії, яка виявилася недорогою, але міцною: з відстані в сто метрів куля її не пробиває.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Радіо Свобода".
Студент Олександр Ківокурцев показав журналістам супер-броню, яка вже пройшла випробування. На пластині помітні вм'ятини, але куля не пройшла навиліт.
"Ця пластина унікальна тим, що вона повністю з українських матеріалів і може створюватися на нашій кафедрі. Ці пластини можуть бути різних розмірів. Як для бронежилетів, так і для автомобілів", - розповів юнак.
У свою чергу, викладач, кандидат технічних наук Тимур Ганеєв розповів, як виготовляли броню.
"Ми спробували зробити найпростіший варіант, найдешевший - це сталь-3, і на неї розробили такий склад, який забезпечив би протикульовий захист. Це наплавка на сталь-3 спеціалізованими електродами. В результаті ми отримуємо захист приблизно 4-го класу. Тобто це від автомата Калашникова. І вартість пластини такої залежності від розміру - грубо кажучи, ми можемо вважати, що квадрат - від 150 гривень, плюс робота зварника", - пояснив Ганеєв.
Для такої роботи досить зварника з кваліфікацією випускника ПТУ, кажуть розробники. Але головна "родзинка" цього винаходу - це те, що його можна ремонтувати в польових умовах, прямо на передовій.
"Для того, щоб відремонтувати пластину в польових умовах, вам потрібен зварювальний пост або ручна дугова зварка, пластина, яка пробита, і мінімальний рівень - як запалити дугу. Ви заварюєте по колу пластину - і пластина відремонтована. Все досить легко і просто", - сказав студент Олександр Ківокурцев.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше фахівці з відділу вантажного планування "Авіалінії Антонова" в тісній взаємодії з французькими інженерами "перетворили" український літак "Руслан" на дракона.
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації