Українці будуть реєструвати квартири і бізнес по-новому: з'явилися подробиці
Категорія
Економіка
Дата публікації

Українці будуть реєструвати квартири і бізнес по-новому: з'явилися подробиці

Українці будуть реєструвати квартири і бізнес по-новому: з'явилися подробиці
Джерело:  online.ua

З кінця наступного тижня для реєстрації нерухомості або бізнесу в Україні не потрібно буде звертатися в БТІ. Ці послуги зможуть надавати місцева влада, нотаріуси та акредитовані суб'єкти, до яких відносяться центри надання адміністративних послуг, комунальні та держпідприємства, в тому числі «Укрпошта».
Об этом сообщает ONLINE.UA.
Держпошта вже заявила на своєму сайті, що з травня має намір запустити пілотний проект з надання послуг реєстрації бізнесу і нерухомості в Київській, Житомирській та Вінницькій областях
«Найближчим часом «Укрпошта» повинна пройти процедуру акредитації на отримання права надання таких послуг, після чого ми станемо повноправним суб'єктом надання реєстраційних послуг», - заявив представник госпочти Ігор Ткачук.
Нові правила діють на підставі пакету законів щодо реформи системи реєстрації бізнесу і нерухомості, який набрав чинності ще в листопаді 2015 року. З початку 2016 року ці фірми діяли в пілотному режимі, дозволяючи нотаріусам та іншим незалежним реєстраторам тестувати систему одночасно з діючими державними реєстраторами. Але вже з 30 квітня Міністерство юстиції перестане виконувати невластиві для себе реєстраційні функції. За словами юристів, це, в першу чергу, знизить корупцію в системі реєстрації нерухомості та бізнесу.
«Зміни знизять рівень корупції, пов'язаний з реєстрацією майна громадян, так як приберуть монополію реєстраційної служби в цьому питанні», - впевнений старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.
Такої ж думки дотримується віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.
«З початку року реєстраторів вже стало більше в рази. І ми бачимо, що тиск корупції на населення і бізнес в даному питанні істотно знизився», - зазначає він.
Але дерегуляція в сфері реєстрації спростила життя не тільки бізнесу і громадянам, а й шахраям. Вони, використовуючи недосконалість законодавства, вже роблять спроби заволодіти майном громадян і компаній.
Більше  читайте в матеріалі ONLINE.UA "Власникам квартир і бізнесу в Україні приготували "революцію": як не стати жертвою шахраїв".


Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?