Експерти Міжнародного валютного фонду передбачають, що 2016 року українська економіка виросте на 1%, а 2017 року — на 2,3%, однак після падіння на 20% за кризові роки це означає економічну депресію, яку необхідно подолати.
Таку думку у своєму відеоблозі на ONLINE.UA висловив економіст Борис Кушнірук
«На сьогоднішній момент прогнози, що Україна буде мати лише 1% зростання в 2016-му році та 2,3% в 2017-му році – вони не викликають позитивних емоцій, бо після такого глибокого падіння, яке ми мали внаслідок кризи, починаючи з кінця 2012-го року, 2013-2014-2015 років, ми втратили до 20% валового внутрішнього продукту», — розповів експерт.
За словами економіста, за цих обставин «зростання на 1-1,5% — це фактично стан депресії».
«І зрозуміло, що в таких обставинах повинна бути та модель економічного зростання, яка дозволить значно пришвидшити зростання відновлення економіки», — підкреслив він.
Кушнірук зазначив, що «питання полягає у тому, чи відповідає та програма МВФ, на яку Україна погодилась, цьому виклику, цьому завданню — збільшити зростання економіки в значно більших розмірах, ніж це заплановано».
«Я — прихильник дискусії з МВФ, в тому числі на професійному рівні, і тут в мене є претензії до уряду і Національного банку», — заявив він.
На думку експерта, «яко уряд не розуміє, яким чином йому забезпечити це зростання, то ясно, що МВФ не буде цим займатись, це є питанням відповідальності українського уряду».
Більше читайте в блозі Бориса Кушнірука на ONLINE.UA: Головна умова, за якої Україні дадуть грошей.