Представники Центру протидії дезінформації при РНБО попереджають українців про підготовку російськими окупантами хімічних атак в Україні.
Джерело: Telegram-сторінка Центру
Окупанти планують влаштувати хімічні атаки в Україні
Зокрема, кремлівські пропагандисти та офіційні джерела вже запевняють населення власної країни у підготовці українськими націоналістами до застосування хімічної зброї проти мирного населення.
Канали РФ щодня розповідають своїй аудиторії про міфічні лабораторії, які нібито створюють хімічну зброю в Україні. Наголошуємо, в Україні немає таких лабораторій, - повідомляють представники Центру.
Що робити в разі хімічної атаки
Щільно закрити вікна і двері, вентиляційні отвори, димоходи.
Заклеїти щілини у вікнах папером або скотчем.
Включити ТБ або радіо для отримання інструкцій.
Попередити близьких про небезпеку і можливу евакуацію.
При евакуації під час хімічної атаки:
Візьміть аптечку.
Одягніться так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри.
Використовуйте протигази або ватно-марлеві пов'язки, змочені водою або краще 2-5% розчином питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком).
Залиште приміщення по сходах.
Не торкайтеся на вулиці ніяких предметів.
У той же час, повідомляється про масштабні пожежі в районі ЧАЕС. При цьому окупанти не пускали українські пожежні автомобілі до місця гасіння вогню.
Також зазначається, що в Києві та на двох АЕС було виявлено незначне підвищення концентрації цезію в повітрі. Уточнюється, що це не є "істотним приводом для занепокоєння.
Гендиректор МАГАТЕ у спеціальному зверненні висловив готовність про готовність організації направити в Україну експертів і обладнання, щоб допомогти забезпечити безпеку її ядерних об'єктів і "запобігти ризику важкої аварії".
Я особисто висловив готовність негайно приїхати в Україну для укладення такої угоди, яка включала б істотну допомогу і заходи підтримки, в тому числі присутність експертів МАГАТЕ на різних об'єктах в Україні, а також постачання життєво важливого обладнання для забезпечення безпеки, - зазначив Рафаель Маріано Гроссі.
Гендиректор МАГАТЕ наголосив, що необхідність запобігти новій страшній атомній катастрофі стає все більш актуальною з кожним днем.
Раніше сьогодні регулюючий орган України поінформував МАГАТЕ про те, що пожежники намагалися загасити лісові пожежі поблизу Чорнобильської АЕС, де такі спалахи були й у попередні роки. Пожежна команда міста Чорнобиль загасила чотири загоряння, але пожежі тривають. За словами регулятора, місцева пожежна частина в цей час не має доступу до електромережі. Разом з тим станція покладається на дизельні генератори для отримання енергії, для якої потрібне паливо, додав він. На майданчику АЕС, де розташовані об'єкти поводження з радіоактивними відходами, зберігається зовнішнє електропостачання. а словами регулятора, з 15 українських реакторів, розташованих на чотирьох об'єктах, вісім продовжують працювати, в тому числі два на контрольованій Росією Запорізькій АЕС, три в Рівному, один в Хмельницькому і два на півдні України. Персонал на чотирьох діючих станціях працював позмінно по вісім годин, у тому числі і на Запорізькій АЕС, - повідомив Гроссі.
Читайте також: