Українцям пояснили найважливіші моменти вакцинації проти коронавірусу
Категорія
Україна
Дата публікації

Українцям пояснили найважливіші моменти вакцинації проти коронавірусу

Українцям пояснили найважливіші моменти вакцинації проти коронавірусу
Джерело:  online.ua

Масова кампанія з вакцинації проти коронавірусу в Україні почалася 24 лютого, наступного дня після надходження найпершої дози відповідного препарату. Серед населення продовжують курсувати певні чутки щодо щеплення, а одночасно з тим значна частка українців не обізнана щодо головних деталей процесу вакцинації. У Міністерстві охорони здоров’я вирішили це виправити й оприлюднили відповіді на найголовніші питання з цього приводу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву відомства у Facebook.

Наприклад, експерти звернули увагу на необхідність відтермінування щеплення другою дозою вакцини, якщо пацієнт заразився коронавірусом після першої. Попередньо йдеться про паузу терміном у шість місяців.

У МОЗ пояснили кілька важливих моментів з приводу щеплення:

  • вакцину вводять як ін'єкцію в м'яз плеча;

  • у разі виникнення побічних ефектів необхідно звернутися до лікаря, фармацевта чи медсестри;

  • після вакцинації необхідно залишатися у місці її проведення для спостереження принаймні протягом 30 хвилин на випадок виникнення алергічної реакції;

  • вакцинація проходить у дві дози — при отриманні дози AstraZeneca/Oxford необхідно отримати та другу дозу цієї ж вакцини з 4-12 тижнів (оптимально 8-12 тижнів);

Після вакцинації пацієнту варто дотримуватись карантинних обмежень надалі, на це звернули особливу увагу в МОЗ. Зокрема, необхідно надалі:

  • мити руки з милом або користуватися засобом для дезінфекції рук, який містить щонайменше 70% спирту;

  • тримати дистанцію з людьми понад 1,5 метра;

  • уникати скупчень людей і закритих приміщень з поганою вентиляцією — або вдягати маску в разі неможливості цього;

  • не торкатися очей, носа і рота на вулиці, в транспорті або магазині;

  • кашляти та чхати в згин ліктя або прикривати рот і ніс серветкою, яку одразу ж необхідно викинути.

Нагадаємо, станом на ранок у п’ятницю, 12 березня, в Україні вакцинували першою дозою вже понад 38 тисяч осіб, за попередню добу кількість їхня збільшилася приблизно на 8 тисяч.

Як повідомляв ONLINE.UA, рік після початку пандемії коронавірусу COVID-19 відзначається потроху новим зростанням рівня захворюваності, попередили у Міністерстві охорони здоров’я України. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко стверджує, що наразі інфекція, поширення якої розганяють нові більш заразні та смертельні штами, набула більшої агресивності. Це потребує жорстких заходів у відповідь, пояснив заступник голови МОЗ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?