У середу, 27 квітня, Кабінет міністрів може виконати одну з головних вимог МВФ - підвищити тарифи на газ для населення до 100% паритету імпорту.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на матеріал Економічної правди.
Як повідомлялося раніше, підвищення планувалося з 1 квітня цього року до 75% паритету, однак уряд Арсенія Яценюка відклав його на місяць.
"У розпал політичної кризи залишив це непопулярне рішення для наступників. Така собі маленька помста", - саркастично пояснив співрозмовник видання в Мінфіні.
По суті, підвищуючи тарифи до 100%, Кабмін зробить навіть більше, ніж від нього вимагає МВФ.
"Щоб пройти весь негатив одразу і не розтягувати на два роки. Але люди ще не пристосувалися до нинішніх цін. Плюс в цьому році була тепла зима. Я боюся, що ми увійдемо в кризу неплатежів", - повідомив виданню один з членів уряду.
За його словами, питання про підвищення "паритету" - до 75% або 100% - обговорювалося до останнього. Крім того, ціна імпортованого газу знизилася більше і швидше, ніж очікувалося. Тому зараз якраз можливо підвищити внутрішню ціну і при цьому вийти на нульовий фінансовий баланс НАК.
Ще один момент з тарифами безпосередньо стосується субсидій для населення на оплату комунальних послуг. З одного боку підвищення тарифів означає збільшення витрат держбюджету на виплату субсидій. З іншого боку, підвищення ціни призводить до підвищення рівня енергоефективності.
Є очікування, що в цьому році населення масово відреагує на підвищення тарифів в 2014-2016 роках, і почне заощаджувати. Прорахувати цей ефект складно, але в кінцевому результаті зниження споживання може частково нівелювати необхідність збільшення субсидій.
* Паритет імпорту - це ціна імпортного палива плюс ПДВ і плюс вартість транспортування газу. Зараз імпортне паливо коштує $210, а доставка - близько 900 грн.
Раніше повідомлялося, що Володимир Гройсман визнав, що на посту глави уряду не зможе уникнути підвищення тарифів на газ.
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації