Взимку 2018-2019 року Україну атакували три віруси грипу, які смертельно небезпечні для людей. Два з них протікають важко і з ускладненнями, а також можуть викликати епідемії.
Про особливості вірусів грипу, які лютують в Україні в поточному сезоні, розповіла докторка медичних наук, завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету, професорка Ольга Голубовська, передає ONLINE.UA з посиланням на ZN.UA.
Голубовська уточнила, що в нинішньому сезоні в Україну прийшли два віруси типу А, які ще називають Каліфорнія і Сінгапур, а також вірус грипу типу В. За її словами, особливо небезпечний для здоров'я українців вірус грипу типу А (H3N2), в групу ризику якого потрапляють дві вікові категорії - маленькі діти до 5 років, а також люди старше 65 років. У грипу А (H1N1) Каліфорнія свої групи ризику - це вагітні, хворі на бронхіальну астму, цукровий діабет, а також люди, що мають надлишкову вагу. Раніше під час пандемії, викликаної цим вірусом в 2009-2010 роках, пік смертності припадав на вікову групу 25-49 років.
Професорка підкреслила, що зазвичай пік захворюваності на грип починається в січні-лютому, але в Україні зростання захворюваності почалося в кінці листопада минулого року.
"З досвіду попередніх років відомо: чим раніше починається грип - тим складніше буде його сезон", - уточнила Голубовська, додавши, що викликати епідемії та пандемії під силу як грипу А, який протікає важко і з ускладненнями, так грипу В, але протікає він значно легше.
Раніше в Міністерстві охорони здоров'я України повідомляли, що з початку епідемічного сезону зареєстровано 19 летальних випадків від грипу. Тільки за другий тиждень січня на грип та ГРВІ захворіли понад 176 тисяч осіб, 8 з яких померли. Епідемічні пороги перевищені в 4 областях: Чернігівській, Житомирській, Сумській та Одеській. У той же час у відомстві підкреслили, що епідемії грипу в Україні немає.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше медики попереджали, що на грип в Україні ризикує захворіти 13 млн чоловік. Вони нагадували про важливість і необхідність вакцинуватися від грипу, незважаючи на те, що це щеплення не є обов'язковим.