На Україну насуваються магнітні бурі. За прогнозом, метеоудари очікуються 19 і 27 березня, але погіршення самопочуття люди можуть відчути за кілька днів до геомагнітних коливань. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на лабораторію рентгенівської астрономії Сонця ФІАН.
Магнітні бурі у березні 2020 року - небезпечні дати
За прогнозом вчених, метеоудар 19 березня очікується помірно сильний і не перевищить нижню позначку в G1. Але навіть при такій інтенсивності він здатний вивести з ладу організм не тільки метеозалежних людей, а й тих, хто не має хронічних захворювань і не схильний реагувати на хвилі геомагнітних збурень.
Магнітна буря 27 березня також буде помірною, але може потурбувати людей, які страждають підвищеним тиском і захворюваннями серцево-судинної системи. Справа в тому, що в період спалахів на Сонці протягом декількох хвилин в атмосферу небесного тіла викидається колосальна кількість енергії. В тротиловому еквіваленті її потужність становить більше більйона мегатонн. І такий вплив сонячної радіації на Землю і на стан організму людей величезний.
Як уберегтися від магнітних бур - рекомендації лікарів
Медики рекомендують людям в період магнітних бур бути особливо обережними і стежити за своїм здоров'ям. Найбільшу небезпеку геомагнітні шторми несуть гіпертонікам і метеозалежним людям. Однак, в дні магнітних бур може знижуватися працездатність, наступати апатія і втома, посилюватися головні болі і подразнення і у абсолютно здорових людей.
Тому в дні магнітних бур лікарі рекомендують:
знизити фізичне та емоційне напруження;
більше відпочивати і гуляти на свіжому повітрі;
уникати стресів і конфліктів;
добре харчуватися і пити багато води - з раціону слід виключити жирну їжу, алкоголю, кави, замінивши їх на фрукти, овочі, соки, морси і трав'яний чай;
нормалізувати нічний сон - спати рекомендується не менше семи годин на добу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в кінці березня Україна переходить на літній час, що також важко сприймається організмом людей, як і вплив магнітних бур.