Улюблена газета президента РФ Володимира Путіна, «Комсомольская правда», видала черговий фейк про події в Україні: в репортажі про київську акцію "Безсмертного полку" пропагандисти розповіли, що з 10-річної дівчинки зірвали георгіївську стрічку.
Як повідомляє ONLINE.UA, цю "новину" слідом за "Комсомолкою" опублікували і інші російські ЗМІ.
"Напередодні акції "Безсмертний полк" в Києві напали на десятирічну дівчинку і її маму за те, що вони прикріпили георгіївські стрічки на лацкани одягу. Очевидці розповіли, що агресивні молоді люди буквально зірвали з них символи Дня Перемоги, пообіцявши розправитися з ними в разі, якщо вони прикріплять їх знову", - написали "журналісти".
За їх словами, «весь інцидент відбувався на очах бездіяли поліцейських, які бездіяли».
«Дівчинку з матір'ю відпустили тільки після того, як за них заступилися звичайні перехожі. Ймовірно, дівчинку звуть Настя. "Комсомолка" хоче розшукати сміливу дитину і її маму", - заявили в московській газеті.
У свою чергу фейк кремлівських ЗМІ розкрив український журналіст Стас Козлюк, який на своїй сторінці в Facebook опублікував спростування нахабної брехні «Комсомолки».
"Пропаганда на марші. Передаємо привіт ригам і Ко. Як насправді. Георгіївська стрічка була на жінці з синім шарфом. На дівчинці - ні. 5 фото - тому підтвердження. Зривали бантик саме з жінки. Дитину ніхто і чіпати не думав. Будьте уважні і обережні, як то кажуть", - зазначив він.
Раніше, 9 травня, він писав про акцію з приводу Дня Перемоги.
"Як в цілому біля Вічного вогню розгорталися події в першій половині дня 9-го травня. Як телепорт в Одесу, якщо чесно. Після Пороха все понеслося в пекло. Георгіївська стрічка, з якою "дєдивоєвалі", "фошізмнепройде" і фріки-комуністи, які з року в рік ходять на всі пов'язані з більшовицькими подіями акції. Вітренко і Аннаньюз, риги, які бігли під крики уздовж вулиці, облиті і обпльовані. Не все потрапило в кадр. Але так, дивіться", - написав Козлюк.
Тоді ж він публікував фотографію, на якій видно, що на дівчинці, яка стала героїнею російських пропагандистських ЗМІ, не було георгіївської стрічки.
Більше про те, як пройшов День перемоги в Україні, дивіться в матеріалі ONLINE.UA.