18 березня офіційно стало відомо, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, виконуючи доручення Кабінету міністрів та глави держави Володимира Зеленського, провело консультації з бізнес-об'єднаннями, під час яких бізнес нарешті погодився зберегти нинішній рівень цін, а також забезпечити внутрішній ринок основними видами продовольства внутрішнього виробництва. Цю інформацію підтвердила Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), передає ONLINE.UA з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
"Розуміючи необхідність стабілізації цінової ситуації на основних ринках, підприємці запевнили, що вони вживатимуть усіх необхідних заходів, спрямованих на стабілізацію цін продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість. Сподіваємось, з боку уряду домовленості також буть дотримані та буде внесено зміни до постанови КМУ №314", - йдеться в заяві ЄБА.
Окрім того, наголошується, що учасниками перемовин також стали асоціація "Ретейлерів України", Союз птахівників України, "Укроліяпром", "Укрцукор", "Борошномели України", Всеукраїнська асоціація пекарів, а також об'єднання підприємств хлібопекарської промисловості "Укрхлібпром".
Представники бізнесу заявили, що готові стабільно і безперебійно забезпечувати внутрішній ринок продовольством у необхідних обсягах.
"На початку пандемії в низці регіонів України спостерігалося підвищення цін на різні товари. За даними Антимонопольного комітету, за три тижні березня-2020 ціни на картоплю зросли на 60%, на гречану крупу - більше ніж на 50%, на пшоно - на 24%, на цукор - на 16%. Також удвічі подорожчали морква і цибуля", - нагадали в ЄБА.
Нагадаємо, що рік тому Кабмін ухвалив постанову №314 "Про стабілізацію цін на соціально значущі товари та товари протиепідемічного призначення". Нею встановлюється перелік соціально значущих товарів, серед яких - гречка, цукор, борошно вищого ґатунку, макарони, молоко пастеризоване жирністю 2,5% в плівці, хліб, яйця, птиця, мінеральна вода негазована, вершкове масло жирністю 72,5%.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що банки розповіли про важливі нюанси доступної іпотеки під 7%.