Українські спортсмени на XXXI Літніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро завоювали 11 медалей.
ONLINE.UA згадує імена всіх олімпійців, які за 16 днів підіймалися на п'єдестал пошани в Ріо.
ЗОЛОТІ МЕДАЛІ
Олег ВЕРНЯЄВ - спортивна гімнастика: вправи на брусах
ВІДЕО ЗОЛОТОГО ВИСТУПУ ВЕРНЯЄВА
Вісім днів Україна чекала олімпійського "золота" в Ріо і Олег Верняєв став першим спортсменом, завдяки якому гімн України прозвучав на церемонії нагородження.
Наш гімнаст чудово виконав вправи на брусах і судді оцінили його старання дуже високими балами - 16.041.
Юрій ЧЕБАН - веслування на каное: спринт, 200 метрів
Завоювавши золоту медаль у веслувальному спринті, каноїст Юрій Чебан золотими літерами вписав своє ім'я в історію українського спорту. Юрій став лише четвертим українцем, який є дворазовим олімпійським чемпіоном. До Ріо подібним досягненням могли похвалитися гімнастка Лілія Подкопаєва (2 "золота"), боксер Василь Ломаченко (2 "золота") і плавчиня Яна Клочкова (4 "золота").
Обидві золоті медалі Чебан завоював на одній з найбільш видовищних гонок на веслувальному каналі - спринті на 200 метрів.
У Ріо Юрію довелося з боями прибиватися в фінал. Спершу Юрій в останній момент потрапив на Олімпіаду, потім "вигризав" у організаторів заслужене місце в фіналі А, а на останніх метрах спринту ефектно переміг колишнього співвітчизника Валентина Дем'яненка, який представляв Азербайджан.
СРІБНІ МЕДАЛІ
Сергій КУЛІШ - стрільба з пневматичної гвинтівки з 10 метрів
Сергій Куліш підтримав традиції українських стрілків, які завойовували медалі на п'яти Олімпіадах з шести.
У фіналі українець в драматичній перестрілці забезпечив собі медалі, потім "застрелив" росіянина. І тільки в перестрілці за "золото" Сергію трохи не вистачило до "золота". Однак і "срібло" - відмінний результат для 23-річного стрілка.
Був близький до медалі і Микола Мільчев, але його спершу відділив один неточний постріл від боротьби за "золото", а потім і два постріли від "бронзи".
Олег ВЕРНЯЄВ - спортивна гімнастика: індивідуальне багатоборство
Свою першу олімпійську медаль в Ріо Олег Верняєв завоював в індивідуальному багатоборстві. Наш гімнаст впевнено лідирував перед останньою вправою (перекладина), випереджаючи головного конкурента японця Кохея Учимуру на 0.9 бала. Але авторитет суперника (перед суддями) і невелика помилка Олега при зіскоку з поперечини позбавили нашого гімнаста заслуженої золотої медалі в багатоборстві.
За великим рахунком, саме Олег Верняєв заслужив титул чемпіона, але судді начарували перемогу титулованому японцеві.
Наші шаблістки другу поспіль Олімпіаду не повертаються додому без медалі. У Лондоні була "бронза", в Ріо - "срібло", в Токіо чекаємо ...звичайно ж, "золота".
У фіналі наші шаблістки занадто далеко відпустили росіянок з перших раундів. Був момент, коли наші дівчата скоротили відставання до 3-х уколів, але не змогли дотиснути суперниць.
Відзначимо, що на шляху до фіналу наші дівчата виграли два важких матчі проти кореянок (45:40) і італійок (45:42).
ЖАН БЕЛЕНЮК - греко-римська боротьба: вагова категорія до 85 кг
Той випадок, коли залишився осад, незважаючи на медаль. Жан Беленюк дуже впевнено вийшов у фінал, зносячи суперників на своєму шляху. А росіянину Давиту Чакветадзе допомагали судді. Допомогли і в фіналі.
Проросійський суддя з грузинським паспортом зробив все для того, щоб українець не став чемпіоном. Так в результаті і сталося.
У підсумку, цей суддя відсторонений від суддівської діяльності, але Жану Беленюку від цього ні холодно, ні жарко.
Проте Жан анітрохи не сумує. Каже, що залишилася хороша мотивація на Ігри в Токіо.
Павло ТИМОЩЕНКО - сучасне п'ятиборство
Наш ветеран сучасного п'ятиборства був одним з фаворитів і підтвердив свій статус. Українець рівно пройшов всю дистанцію.
Перед заключним етапом (біг + стрільба) Тимощенко йшов 7-м і програвав лідеру змагань росіянину Лесуну майже 40 секунд. Але чудова стрільба і хороший біг допомогли Павлу посісти друге місце.
Більш того, і Лесун був на відстані витягнутої руки, але нашому п'ятиборцеві банально не вистачило дистанції, щоб обігнати росіянина.
БРОНЗОВІ МЕДАЛІ
Ольга ХАРЛАН - фехтування на шаблях: особиста першість
Другу Олімпіаду поспіль Ольга Харлан завоювала "бронзу" в особистій першості.
Єдиної поразки наша шаблістка зазнала в півфіналі від майбутньої чемпіонки росіянки Єгорян.
У поєдинку за "бронзу" Харлан дуже впевнено перемогла француженку Менон Брюне.
Харлан є однією з найтитулованіших спортсменок України на Олімпіадах. У Ольги вже чотири медалі - золота, срібна і дві бронзові.
Богдан БОНДАРЕНКО - легка атлетика: стрибки в висоту
Бондаренко був одним з головних претендентів на перемогу. Але буквально перед початком свого виступу на Олімпіаді Богдан захворів (гайморит) і всерйоз роздумував над тим, щоб полетіти додому на лікування.
Однак наш легкоатлет не здався перед хворобою і виступив на Олімпіаді. Як результат - "бронза", яку
сам Бондаренко назвав платиновою медаллю
.
Дмитро ЯНЧУК, Тарас МІЩУК - веслування на каное: заїзд на 1000 метрів
ВІДЕО БРОНЗОВОГО ЗАЇЗДУ УКРАЇНСЬКИХ КАНОЇСТІВ
У фінальному заїзді наші каноїсти вирвали медаль на останніх метрах дистанції.
Майже всю гонку Дмитро і Тарас йшли четвертими-п'ятими, але на фініші зуміли випередити росіян і завоювали бронзову медаль.
Після гонки Янчук та Міщук заявили, що збираються в Токіо за перемогою.
Ганна Різатдінова - художня гімнастика: індивідуальне багатоборство
Той випадок, коли від нашої спортсменки нічого не залежало. Ганна Різатдінова чудово виконала всі чотири вправи, але у суддів переможці були відомі ще до початку Олімпіади.
Російські гімнастки отримували по 19 балів і вище за не зовсім чисте виконання. А Аня, як не старалася, 19 балів не дочекалася.
У підсумку тільки "бронза" з золотим відливом.
А в командному багатоборстві судді і зовсім поставили Україну на сьоме місце. Це при тому, що виступи наших гімнасток зал зустрічав бурхливими оплесками. Але тут все вирішують судді. Скільки б у росіянок предмети не падали, перше місце їм гарантовано кремлівськими грошима і владою Росії в художній гімнастиці.
Такі успіхи України на Олімпіаді в Ріо. Хотілося б більшого, та й могли, оскільки було багато четвертих і п'ятих місць.
Але не все залежить від наших спортсменів. Перш за все, держава повинна звертати увагу на проблеми спорту і говорити про спортсменів не тільки під час Олімпіад. Потрібна повномасштабна дієва програма розвитку спорту в Україні.
Усім нашим спортсменам дякуємо за важку працю.
Нагадуємо, за "золото" наші олімпійці отримають по 125 тисяч доларів, за "срібло" - за 85 тисяч доларів, а за "бронзу" - по 55 тисяч доларів.