Успенський піст або Спасівка – один з чотирьох багатоденних православних постів. Цього року, як повідомляє ONLINE.UA, він починається 14 серпня, зі свята Маковія. Завершиться Успенський піст 28 серпня.
З усіх багатоденних православних постів Спасівка є найкоротшим і порівняно помірним за своїми вимогами. Витримати його по силу будь-кому. Успенський піст здавна вважається найлегшим, тому що основу пісного столу становлять молода картопля, гриби, овочі та фрукти.
Яким повинно бути харчування в Успенський піст
Що можна їсти під час Успенського посту? Як і в будь-який інший піст, під забороною залишаються м’ясо і м’ясні страви, яйця, молоко і молочні продукти. Щодо риби, то тут є послаблення – у свято Преображення Господнього (Яблучний Спас), який припадає на 19 серпня, рибу їсти дозволено. Також дозволяється гаряча їжа з олією і вино.
В інші дні Успенського посту вживати гарячу, варену їжу з додаванням рослинної олії забороняється. Але досхочу можна ласувати свіжими ягодами, овочами, фруктами та іншою зеленню.
Успенський піст 2019 року – календар харчування по днях тижня:
Понеділок, середа, п'ятниця – дозволена лише неварена їжа.
Вівторок, четвер – дозволена гаряча варена їжа без олії.
Субота, неділя – дозволена гаряча варена їжа з рослинною олією і вино.
Православні традиції в Успенський піст
Смисл посту не тільки в утриманні від харчових спокус, але й тілесних та духовних. Під час Успенського посту треба утриматися від прояву негативних емоцій та поганих вчинків, не можна проявляти злобу і роздратування, слід уникати зайвих задоволень і галасливих розваг. Успенський піст важливо присвятити чистим помислам, роздумам про життя і молитвам.